WP.PL: NOWA STRONA GŁÓWNA

Uwaga: Ten post pochodzi z poprzedniej odsłony bloga, więc formatowanie tekstu oraz sposób wyświetlania niektórych elementów mogą być nieoptymalne. Nie są także wyświetlane komentarze znajdujące się niegdyś pod wpisem.

Przed chwilą udostępniona została wersja beta nowej strony głównej portalu WP.pl. Zmiany nie ograniczają się do układu treści i elementów graficznych: dzięki nowej stronie głównej Wirtualna Polska staje się bowiem pierwszym polskim portalem udostępniającym profilowanie.

Jako pierwszy elementy personalizacji wprowadził chyba Onet, który pozwolił użytkownikowi na wybór kompozycji graficznej strony głównej (spośród trzech wariantów: „klasycznego”, „świeżego” i „eleganckiego”); także Interia udostępnia opcję dostosowania – choć nazwaną tak zdecydowanie na wyrost, bo sprowadzającą się do zmiany koloru jednopikselowych ramek otaczających poszczególne boksy.

Nowa wersja WP.pl pozwala użytkownikowi wybrać nie tylko wygląd, ale także zawartość strony głównej: cztery dostępne wersje to „klasyczna”, „na poważnie”, „sportowa” i „na luzie” – każda z nich oferuje nieco inny układ boksów, dla każdej także w inny sposób dobierane są wiadomości prezentowane w poszczególnych sekcjach.

Kilka tygodni temu Marcin Jagodziński narzekał na polskie portale – mam nadzieję, że nowa odsłona Wirtualnej Polski rozwiązuje przynajmniej część sygnalizowanych problemów.

Kiedy rozpoczynałem pracę w Wirtualnej Polsce nowa strona główna była już na zaawansowanym etapie rozwoju, mój wkład w jej kształt jest więc czysto symboliczny; uważam jednak, że użyteczność – dzięki wiedzy i doświadczeniu zespołu projektowego – stoi na wysokim poziomie. Nieodmiennie otwarci jesteśmy jednak na sugestie i uwagi krytyczne – zachęcam więc do ich zgłaszania.

AUTOR

Kordian Piotr Klecha - projektant serwisów od 1998, 2008-2014 w WP.pl więcej  »


ARCHIWA


KATEGORIE