Czy sprzedaż złomu się opłaca?
Segregacja odpadów to codzienność polskich gospodarstw domowych. Dzięki wstępnemu segregowaniu realizowanego przez konsumenta środowisko naturalne osiąga naprawdę wielkie wymierne korzyści. Co jednak ciekawe segregując śmieci, można także zarabiać. Wystarczy udać się z nimi do skupu. Co należy wiedzieć na ten temat, aby móc dorobić sobie na sprzedaży złomu i czy jest to w ogóle opłacalne przedsięwzięcie?
Jakie występują rodzaje złomu?
Zanim przejdziemy do analizy, czy da się na sprzedaży złomu zarobić i czy będzie to opłacalne zajęcie, warto najpierw zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat rodzajów złomu. Bez względu na to, czy będzie to Pułtusk, czy inne miasto w skupie obowiązywać będzie ustalona z góry wycena poszczególnych typów sprzedawanego złomu. Żeby zobaczyć przykładowy cennik złomu - sprawdź aktualne ceny w skupie w mieście Pułtusk.
Wiedzieć trzeba, że im bardziej złom jest posegregowany, ale także czysty, dostanie się za niego w skupie więcej. Zdecydowanie najczęściej ma się do czynienia ze złomem stalowym, który dzielony jest na wsadowy i niewsadowy. Równie popularny jest złom żeliwny, czyli żeliwo halowe i maszynowe. Ten rodzaj złomu, do którego będziesz miał największy dostęp, nazywany jest złomem metali. Chodzi w tym wypadku o produkty wykonane z aluminium, cynku, miedzy, ołowiu, a także różnego typu stopów metali.
Od czego zależy cena złomu w skupie?
Warto jeszcze dowiedzieć się, od czego zależeć będzie cena, którą uzyska się w skupie za konkretne przedmioty. Rzecz jasna najważniejszym czynnikiem jest stan sprzedawanego złomu, a także jego waga. Im większy, cięższy oraz lepszej jakości złom, tym więcej uzyska się za niego pieniędzy. Dodatkowo duży wpływ na wycenę ma konkretne miejsce, w którym mieści się skup. Przykładowo w większym mieście dostanie się większą stawkę niż na wsi.
Czy sprzedaż złomu do skupu jest opłacalna? Zdecydowanie tak, gdyż za rzeczy, które zwyczajnie by się wyrzuciło, można otrzymać bardzo przyzwoitą zapłatę. Jeśli więc przeprowadzamy remont lub znajdziemy w piwnicy lub na strychu stare przedmioty wykonane z metalu, warto udać się z nimi do skupu. Warto znaleźć skup, który oferuje atrakcyjne ceny, tak jak chociażby Eko-Stal, który przy większych dostawach dopuszcza nawet możliwość negocjacji stawki. Placówka ta oferuje też profesjonalne doradztwo i indywidualne podejście do każdego klienta. Ich szeroki zakres akceptowanych metali skutkuje tym, że można tam sprzedać praktycznie wszystkie rodzaje złomu - od powszechnych po specjalne.
Eko-Stal: Skup złomu, metali kolorowych i surowców wtórnych
Obryte 192
07-215 Obryte
Tel: 510 133 113
www: ekostalsf.pl
Skąd można pozyskiwać złom?
Jak się okazuje, w przeciętnym domu znaleźć można dziesiątki różnego rodzaju niepotrzebnych produktów, które kryją w sobie prawdziwe skarby, za które dostać będzie można przyzwoitą zapłatę w skupie złomu. Kopalnią takich elementów jest np. stary samochód, gdyż poszczególne części samochodowe sprzedawane oddzielnie w skupie mogą znacznie przewyższyć wartość całego pojazdu. Niepozorna cewka indukcyjna kryje w sobie wiele metrów czystego i zachowanego w doskonałej jakości drutu miedzianego, który jest wysoko wyceniany w skupie.
Gdzie jeszcze można szukać złomu? Przeprowadzając remont mieszkania, warto zainteresować się np. starymi okuciami drzwiowymi, starymi grzejnikami, klamkami, a nawet patelniami. Zwykle takie przedmioty po prostu są wyrzucane, podczas gdy w skupie otrzymać można za nie naprawdę dobrą zapłatę.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Co to jest promise ring?
-
Ranking koncentratorów tlenu - TOP 10 urządzeń
-
Panele fotowoltaiczne a zmienne warunki atmosferyczne
-
Blondynka czy brunetka - który kolor włosów jest atrakcyjniejszy?
-
Top 10 psychologów w Gdyni
Najnowsze wpisy:
-
Hotelowa sala konferencyjna - jak powinna być wyposażona?
-
5 zadań agencji eventowej, o których nie miałeś pojęcia
-
Jak ERP wspiera rozwój firm w różnych sektorach?
-
Pompy ciepła w kieleckich domach jednorodzinnych: Czy to się opłaca?
-
Najpopularniejsze kolory szkła Lacobel w domach i mieszkaniach