Skip to main content

Jak napisać i wydać własną książkę?

1 komentarz

Napisanie książki związane jest z postępowaniem według konkretnych kroków. Dzięki temu będzie można mieć nadzieję na to, iż zostanie ona stworzona w poprawny i logiczny sposób.

Proces wydawniczy własnej książki

Jak zacząć pisać książkę?

Napisanie książki jest trudnym zadaniem, ale nie jest niemożliwe. Kluczowe jest zwrócenie uwagi na to, co dokładnie chce się w niej zawrzeć. Przed przystąpieniem do realizacji tego zadania dobrze jest zebrać wszystkie niezbędne materiały. Ważne jest także zastanowienie się nad tym, kto ma stać się głównym odbiorcą tego dzieła. Warto także zapisywać wszystkie swoje pomysły, by mieć pewność związaną z ich wykorzystaniem w czasie pisania książki.

Przede wszystkim na początku trzeba mieć na nią pomysł i zastanowić się nad tym, co ma stać się główną tematyką utworu. Pomocą w zakresie tworzenia całości okaże się sprawdzenie tego, jak napisać książkę krok po kroku, co wpłynie na lepsze rozplanowanie prac. Dzięki konkretnemu schematowi jeszcze łatwiej będzie można pracować nad kolejnymi stronami. Ważne jest także to, by korzystać z pomocy doświadczonych osób. Redakcja i korekta są jedną z tych propozycji, które warto wziąć pod uwagę.

Czy książka musi być długa?

Wszystko zależne jest od tego, co zaplanuje sobie dany autor. Nie ma potrzeby za pierwszym razem pisania nie wiadomo jak długiego wydania. Najważniejsze jest skupienie się na najważniejszych wątkach. Stworzenie fabuły, która będzie logiczna, powinno być stawiane na pierwszym miejscu. Nie ma sensu na siłę przeciągać kolejne strony. Czytelnik od razu dostrzeże tego typu działanie na siłę w celu napisania większej liczby znaków.

Kluczowe jest zadbanie o to, by książka była spójna pod względem treści. Nawet krótkie dzieła cieszą się zainteresowaniem czytelników, którzy mają świadomość odnośnie do tego, że niezależnie od ich treści przyjemnie można spędzić czas podczas lektury danej publikacji. Objętość książki zależna jest także od jej tematyki, więc w przypadku np. książek dla dzieci wydawane są te kilkustronicowe, jak i dłuższe bajki.

Czym jest usługa korekty i redakcji tekstu?

Dlaczego warto korzystać z usług redakcji i korekty tekstu?

Mimo poprawności języka, który chce się użyć, nie można zapominać o tym, jak ważne jest skorzystanie z usług redakcji oraz korekty tekstu. Są to niezbędne elementy w procesie wydawniczym książki. Dzięki temu, że osoba postronna i doświadczona  sprawdzi dany tekst, będzie można mieć pewność, że wyeliminujemy niepożądane błędy. Przy kilkukrotnym czytaniu własnej książki można nie zauważać literówek, czy błędów gramatycznych i stylistycznych. Przykładem usługi, która pomogłaby uporządkować nam materiał jest: redakcja i korekta tekstu - Ewelina Biernaś, której głównym celem jest doprowadzenie przekazanego tekstu do spójnego ładu. 

Skorzystanie z usług redakcji i korekty tekstu jest możliwe także bez konieczności wychodzenia z domu. Z powodzeniem można znaleźć osoby, które swoją pracę wykonują online. Nawiązanie kontaktu ze specjalistą jest dobrym rozwiązaniem. Dzięki niemu wygląd książki i jej zawartość okażą się jeszcze bardziej interesujące dla konkretnej grupy docelowej, do której kierowana ma być dana lektura.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Paweł · 5 miesięcy temu
    Niedawno chciałem wydać swój e-book. Całe szczęście, że skontaktowałem się z korektorem tekstu, bo byłaby to totalna klapa! Korekta i redakcja tekstu jest bardzo ważna, aby czytelnik kupując e-booka, nie poczuł się oszukany.