Skip to main content

Psychologia sprzedaży: najważniejsze z zasad osiągania sukcesu

Dodaj komentarz

Sprzedaż jest jedną z dziedzin, która nieustannie idzie w parze z psychologią - żeby klient zdecydował się na zakup konkretnego produktu, musi umiejętnie zostać do tego działania zachęcony. Przekonanie go do wybrania określonej marki czy usługi, to główne zadanie sprzedawcy i zespołu odpowiedzialnego za marketing. Ci z nich, którzy posłuchują się psychologią w swojej pracy, odnoszą imponujące sukcesy. Chcesz poznać skuteczne tajniki sprzedaży i zostać prawdziwym handlowcem? Poszukuj okazji do ciągłego doskonalenia i wciel w życie poniższe zasady.

1. Pewność siebie

Jednym z najważniejszych aspektów w rozmowie sprzedażowej jest pewność siebie. Dobry sprzedawca wykorzystuje na swoją korzyść sprawdzone techniki body language. Należy zwracać uwagę na swoją postawę - swobodną i otwartą oraz schludny wygląd zewnętrzny. Pożądanymi cechami są też energiczność i pozytywne nastawienie.

2. Idealne przygotowanie

Równie ważne jest odpowiednie i pewne wypowiadanie się. Tutaj odpowiednią techniką jest wcześniejsze przygotowanie się do rozmowy sprzedażowej. Dokładne zgłębienie tematu rozmowy i tematów pobocznych, dotyczących produktu sprawia że jesteśmy pewni tego co mówimy, dzięki czemu klient ma wrażenie, że rozmawia z osobą kompetentną i godną zaufania, która dobrze mu doradzi i rozwieje wszelkie wątpliwości.

 3. Pomysłowość oraz elastyczność

Kolejną cechą dobrego handlowca jest elastyczność. W wielu przypadkach konieczne będzie zmienienie planu sprzedaży, wybranie z oferty firmy innych produktów czy usług niż początkowo zakładano i przedstawienie ich klientowi w taki sposób, aby wydawały się jak najbardziej dostosowane do jego założeń.

 4. Stymulująca technika mowy

Ważnym aspektem jest technika wypowiadania się podczas rozmowy. Dobrze jest unikać języka branżowego, aby umożliwić klientowi jak najlepsze zrozumienie oferty. Pomocne do przyciągnięcia uwagi odbiorcy będą zmiany tonu i prędkości mowy. Parafrazy i szczegółowe pytania otwarte sprawią, że klient będzie odczuwał, że interesujemy się jego potrzebami.

Słowem podsumowania

Podsumowując, skuteczna sprzedaż jest ściśle powiązana z psychologią. Do odniesienia sukcesu w kontakcie z klientem należy posiadać wiedzę na temat taktyk sprzedażowych i określone kompetencje aby jak najlepiej odpowiadać na aktualne potrzeby nabywcy.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.