Skip to main content

Jak przygotować dom do potrzeb seniora? - Winda osobowa w domu jednorodzinnym

Życie dla osób starszych powinno być spokojne i pełne troski. Pomagać w tym, w głównej mierze, powinny osoby im bliskie, rodzina. W niektórych czynnościach możesz pomóc im osobiście, jednak istnieją udogodnienia, które Ci w tym pomogą. Pamiętaj, iż wchodzenie po stromych schodach dla starszych może być ogromnym wysiłkiem. Przebudowa domu lub budynku czasem jest zbyt wielkim przedsięwzięciem, dlatego większość osób, czy gmin, ucieka się do zamontowania windy.

Windy osobowe

Czy winda dla seniora będzie dobrym pomysłem? - Rodzaje udogodnień dla osób starszych

Winda jest miejscem, w którym ludzie mogą czuć się bezpiecznie i zawsze spokojnie dojadą na wyznaczone piętro. Zero wysiłku, zero zmartwień. Dla seniorów taki sposób przemieszczania się w górę oraz w dół będzie wprost idealny.

Schodołazy

Ten rodzaj udogodnienia jest po prostu transportem schodowym. Ze względu na rodzaj napędu możemy wyróżnić schodołazy kroczące lub gąsienicowe. Są również schodołazy z zamontowanym siedziskiem lub bez niego (wówczas istnieje możliwość podpięcia własnego). Dużą ich wadą jest jednak to, że zawsze potrzebna jest druga osoba, która będzie nimi operować.

Krzesła przyschodowe

Najczęściej wykorzystywane są one w domach jednorodzinnych, które posiadają piętra. Ich zadaniem jest wciągnięcie lub spuszczenie krzesła, zazwyczaj wyposażone w pasy bezpieczeństwa, po zamontowanej wzdłuż ściany szynie. Mają one oczywiście swoją wadę. Osoby, które są całkowicie niepełnosprawne, całkowicie niezdolne do poruszania się lub osoby przemieszczające się na wózkach inwalidzkich nie będą w stanie same przedostać się na takie przyschodowe krzesło. Wówczas konieczna będzie pomoc drugiej osoby.

Producent wind

Platformy i windy

Windy dla seniorów są niezwykle bezpieczne i wydajne, każda, nawet niepełnosprawna osoba, jest w stanie samodzielnie dostać oraz wydostać się z takiego urządzenia. Wszystkie mają rozbudowane mechanizmy, które posiadają atestowane części oraz są podnoszone hydraulicznie za pomocą napędu elektrycznego. W zależności od zapotrzebowania mogą być one w formie rozkładanych platform.

Windy dla osób niepełnosprawnych 

Nawet w domu jednorodzinnym znajdzie się miejsce na windę dla osoby niepełnosprawnej, która ułatwi jej przemieszczanie się po piętrowym mieszkaniu. Windy tego typu praktycznie nie wymagają podszybia czy wydzielenia osobnego pomieszczenia na maszynownie, a w dodatku są bardzo proste w obsłudze.

Jakie są ceny wind dla seniorów?

Windy takie to najlepsze rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych lub tych, których narządy ruchowe nie działają tak, jak wcześniej. Posiadają one możliwość samodzielnej obsługi oraz są bezpieczne, co sprawia, iż seniorzy sami poradzą sobie podczas przemieszczania się w nawet najwyższych budynkach. Koszt takiej windy uzależniony jest od kilku czynników: rodzaju napędu, tego, czy winda będzie wewnętrzna, czy zewnętrzna oraz wysokości podnoszenia. 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Gienia · 1 miesięcy temu
    Windy powinny być w każdym ośrodku i domu spokojnej starości! Niestety, nie wszędzie można ją znaleźć. Co w tym przypadku mają zrobić osoby niedołężne lub te niepełnosprawne fizycznie? W tym kraju powinien się ktoś tym zająć i to już! 

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Bardzo pomocny artykuł! Przygotowuję własnie mojego 3-letniego syna do pierwszej wizyty u dentysty. Pomysł z ...
Windy powinny być w każdym ośrodku i domu spokojnej starości! Niestety, nie wszędzie można ją ...
Super sprawa, że jest tyle różnych możliwości, jeśli chodzi o kominki. Wcześniej nie słyszałem o ...
Różne modele biżuterii odzwierciedlającej znaki zodiaku można teraz znaleźć na promocji z okazji zamknięcia salonu ...
Kiedy myśli się o powiększaniu biustu, to jakoś od razu przychodzą do głowy implanty. Nie ...