Jak przygotować dom do potrzeb seniora? - Winda osobowa w domu jednorodzinnym
Życie dla osób starszych powinno być spokojne i pełne troski. Pomagać w tym, w głównej mierze, powinny osoby im bliskie, rodzina. W niektórych czynnościach możesz pomóc im osobiście, jednak istnieją udogodnienia, które Ci w tym pomogą. Pamiętaj, iż wchodzenie po stromych schodach dla starszych może być ogromnym wysiłkiem. Przebudowa domu lub budynku czasem jest zbyt wielkim przedsięwzięciem, dlatego większość osób, czy gmin, ucieka się do zamontowania windy.
Czy winda dla seniora będzie dobrym pomysłem? - Rodzaje udogodnień dla osób starszych
Winda jest miejscem, w którym ludzie mogą czuć się bezpiecznie i zawsze spokojnie dojadą na wyznaczone piętro. Zero wysiłku, zero zmartwień. Dla seniorów taki sposób przemieszczania się w górę oraz w dół będzie wprost idealny.
Schodołazy
Ten rodzaj udogodnienia jest po prostu transportem schodowym. Ze względu na rodzaj napędu możemy wyróżnić schodołazy kroczące lub gąsienicowe. Są również schodołazy z zamontowanym siedziskiem lub bez niego (wówczas istnieje możliwość podpięcia własnego). Dużą ich wadą jest jednak to, że zawsze potrzebna jest druga osoba, która będzie nimi operować.
Krzesła przyschodowe
Najczęściej wykorzystywane są one w domach jednorodzinnych, które posiadają piętra. Ich zadaniem jest wciągnięcie lub spuszczenie krzesła, zazwyczaj wyposażone w pasy bezpieczeństwa, po zamontowanej wzdłuż ściany szynie. Mają one oczywiście swoją wadę. Osoby, które są całkowicie niepełnosprawne, całkowicie niezdolne do poruszania się lub osoby przemieszczające się na wózkach inwalidzkich nie będą w stanie same przedostać się na takie przyschodowe krzesło. Wówczas konieczna będzie pomoc drugiej osoby.
Platformy i windy
Windy dla seniorów są niezwykle bezpieczne i wydajne, każda, nawet niepełnosprawna osoba, jest w stanie samodzielnie dostać oraz wydostać się z takiego urządzenia. Wszystkie mają rozbudowane mechanizmy, które posiadają atestowane części oraz są podnoszone hydraulicznie za pomocą napędu elektrycznego. W zależności od zapotrzebowania mogą być one w formie rozkładanych platform.
Windy dla osób niepełnosprawnych
Nawet w domu jednorodzinnym znajdzie się miejsce na windę dla osoby niepełnosprawnej, która ułatwi jej przemieszczanie się po piętrowym mieszkaniu. Windy tego typu praktycznie nie wymagają podszybia czy wydzielenia osobnego pomieszczenia na maszynownie, a w dodatku są bardzo proste w obsłudze.
Jakie są ceny wind dla seniorów?
Windy takie to najlepsze rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych lub tych, których narządy ruchowe nie działają tak, jak wcześniej. Posiadają one możliwość samodzielnej obsługi oraz są bezpieczne, co sprawia, iż seniorzy sami poradzą sobie podczas przemieszczania się w nawet najwyższych budynkach. Koszt takiej windy uzależniony jest od kilku czynników: rodzaju napędu, tego, czy winda będzie wewnętrzna, czy zewnętrzna oraz wysokości podnoszenia.
lub dodaj komentarz jako gość
-
Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).· 5 miesięcy temuWindy powinny być w każdym ośrodku i domu spokojnej starości! Niestety, nie wszędzie można ją znaleźć. Co w tym przypadku mają zrobić osoby niedołężne lub te niepełnosprawne fizycznie? W tym kraju powinien się ktoś tym zająć i to już!
Najpopularniejsze wpisy:
-
Co to jest promise ring?
-
Panele fotowoltaiczne a zmienne warunki atmosferyczne
-
Ranking koncentratorów tlenu - TOP 10 urządzeń
-
Blondynka czy brunetka - który kolor włosów jest atrakcyjniejszy?
-
Pierwszy raz przy japońskim stole. Co warto wiedzieć?
Najnowsze wpisy:
-
Pompy ciepła w kieleckich domach jednorodzinnych: Czy to się opłaca?
-
Najpopularniejsze kolory szkła Lacobel w domach i mieszkaniach
-
6 powodów, dla których warto kupić znicze przez Internet
-
Dlaczego sprzątanie biura warto powierzyć profesjonalistom?
-
Zabudowa w przedpokoju – na jaki rodzaj szaf postawić?