Jakie drzwi zewnętrzne do domu wybrać?

Drzwi wejściowe to element budynku, który mocno rzuca się w oczy. Jest swego rodzaju wizytówką domu oraz jego mieszkańców. Okazuje się, że drzwi, które posiadają z zasady praktyczne i oczywiste zastosowanie spełniają również o wiele ważniejszą rolę. Są nie tylko elementem wykończeniowym, nadającym budowli niepowtarzalnego charakteru. Ich wygląd, kolor oraz styl może nam dużo powiedzieć o guście, a nawet usposobieniu lokatorów.

Drzwi wejściowe - ważny element wystroju

Większość projektantów podziela pogląd, że drzwi wejściowe są nie tylko wystrojem elewacji, ale mają również wpływ na wystrój wnętrza. Szczególnie ważne jest dopasowanie modelu drzwi do wybranych wcześniej okien. Należy pamiętać, że jest to jeden z tych elementów nowego domu, który posłuży nam przez długi czas. Producenci co roku kreują nowe trendy i projektują nowe modele. Dlatego bardzo ważne jest, aby przy wyborze nowych drzwi zaznajomić się z obecną ofertą. Co jest aktualnie modne? Jaki materiał, kolor oraz styl wybrać?

Wyroby drzwiowe, które zachwycą każdego, można znaleźć w ofercie produktów drzwi Bochnia na następującej stronie internetowej - https://oknabochnia.pl/drzwi/, gdzie szeroki wybór wzorów umożliwi dopasowanie ich zarówno do architektury tradycyjnej, jak i modernistycznej.

Szerokie drzwi frontowe - must have 2021

Bez względu na to, czy jesteśmy fanami nowoczesnego designu, czy też wolimy pozostać przy tradycyjnych rozwiązaniach, najlepszym wyborem w 2021 roku będą szerokie drzwi wejściowe. Na korzyść przemawia przede wszystkim praktyczność takiego rozwiązania. Dodatkowa opcja bocznych, otwieranych skrzydeł pozwala na bezproblemowe wnoszenie przedmiotów wielkogabarytowych takich jak meble, sprzęty AGD lub inne elementy wyposażenia domu. Kolejnym atutem tego rodzaju drzwi jest elegancja. Nadadzą one elewacji budynku solidnego i reprezentacyjnego charakteru.

Minimalizm wciąż w modzie

W 2021 roku wśród propozycji producentów królują drzwi o minimalistycznym charakterze cechujące się prostą linią. Ich skrzydło zazwyczaj jest pełne lub ozdobione wąskim paskiem przeszklenia. Materiałem często wykorzystywanym do wykonania tego typu przeszkleń jest lustro weneckie, co zapewnia domownikom pełnię intymności. Do produkcji minimalistycznych drzwi wejściowych najczęściej używane jest szkło oraz aluminium. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy tradycyjnego stylu nie znajdą w tym sezonie czegoś dla siebie. Producenci nie odeszli zupełnie od tradycyjnego materiału, jakim jest drewno, jednakże według tegorocznego trendu najpopularniejsze będą jasne odcienie drewnopodobne na przykład bielone.

Najpopularniejsze warianty kolorystyczne

W tym sezonie warto wybrać naturalne odcienie materiałów, z których wykonano drzwi, czyli metal lub drewno. W przypadku drzwi frontowych z PVC lepiej zdecydować się na łagodne i jasne odcienie. Takie barwy dobrze prezentują się w otoczeniu ciemniejszych ścian. Wśród kolorów kontrastowych polecany jest niebieski, żółty lub beżowy.

Przydatnym elementem wykończenia domu są rolety zewnętrzne, które nadadzą budynkowi niepowtarzalnego charakteru. Firma Op Invest - Okna Drzwi Rolety Bramy, znajdująca się na ul. Brzeskiej 47A, 32-700 Bochnia (Tel. 723 600 100), posiada w swojej ofercie różne warianty rolet zewnętrznych. Ich styl i wygląd z łatwością można dopasować do kolorystyki elewacji.