Skip to main content

Niezniszczalne parapety granitowe do każdego wnętrza - poznaj ich zalety

Dodaj komentarz

Granit to skała magmowa o krystalicznej strukturze. Towarzyszy on człowiekowi już od wieków, choć jego zastosowanie zmienia się sukcesywnie wraz z kolejnymi epokami i obowiązującymi trendami. Dziś z powodzeniem wykorzystuje się go do produkcji kostek granitowych, a także przy wytwarzaniu takich elementów wyposażenia, jak blaty kuchenne, parapety oraz antypoślizgowe schody.

Dlaczego warto wybrać parapety granitowe

Nie da się zaprzeczyć, że parapety granitowe Szczecin to połączenie wysokiej jakości ze stylem idealnie wpisującym się zarówno w klasyczne, jak i w nowoczesne aranżacje wnętrz. Tego typu rozwiązania posiadają wiele zalet. Oto kilka z nich:

Trwałość i niezawodność

Z tego, że granit jest trwały, zdaje sobie sprawę większość z nas. Kamień ten jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, w tym również na zarysowania. Dlatego też parapety granitowe mogą posłużyć za półki, bez obawy o zniszczenie delikatnej powierzchni. Co ciekawe, matowy granit znacznie łatwiej utrzymać w czystości, o czym powinni pamiętać ci, którzy cenią sobie nieskazitelnych wygląd i wysoką jakość wykończeń.

Unikatowość granitowych parapetów

Skały granitowe powstają w naturalny sposób. Dlatego też charakteryzują się one wzorem i kolorem, którego nie sposób podrobić. Różne warunki powstawania kamienia powodują, że dobranie dwóch identycznych produktów jest w zasadzie niemożliwe. Wybierając granitowe parapety można mieć pewność, że produkt będzie unikatowy i niepowtarzalny.

Gama wzorów i kolorów

W palecie kolorów granitów znajduje się setki barw. Wielu osobom brakuje jednak czystej bieli. W tym kolorze granit nie występuje bowiem w naturze, choć zdarza się biały kamień, zdobiony czarnymi pasami o niewielkich rozmiarach. W przypadku granitu zdecydowanie dominują jednak ciemne kolory, które są również najczęściej wybierane przez klientów.

Możliwości w zakresie obróbki

Granit można również swobodnie obrabiać, gdyż płaszczyzna jego wykończenia może być dowolna. Wśród najczęściej wybieranych kamieni wyróżnia się granity szlifowane, groszkowane, satynowane, promieniowanie oraz polerowane na wysoki połysk. Dużą popularnością cieszą się również granity postarzane, które idealnie wpisują się w wystrój stylowych rezydencji i aranżacje wnętrz, nawiązujące swoim wyglądem do minionych epok. Poza granitem postarzanym, na parapety równie często wybierane są elementy satynowane, polerowane i szlifowane. Sprawdzają się one doskonale nie tylko wewnątrz, ale również i na zewnątrz budynków.

Izolacja akustyczna

To wbrew pozorom mało istotne zagadnienie staje się szczególnie ważne dla tych, którzy mają problemy z zapadaniem w głęboki sen. W przypadku parapetów stalowych nieprzyjemny hałas powodują np. uderzające o nie krople deszczu. Parapety granitowe nie przenoszą dźwięku ani drgań. Dzięki temu męczące odgłosy nie wybudzają ze snu i nie zakłócają spokojnego odpoczynku.

Odporność na wilgoć

Granit w zasadzie nie nasiąka, a w konsekwencji również nie pęka podczas mrozów i nie puchnie. Parapety granitowe mogą również pełnić funkcję izolacji, zabezpieczającej przed wilgocią oraz nadmierną utratą ciepła. Szeroką ofertę granitowych parapetów znaleźć można na stronie kamieniarstwo-szczecin.com.pl, należącej do firmy Kamieniarstwo Janik, mieszczącej się na ul. ul. Balińskiego 7, 70-893 Szczecin (Tel: 503 866 265), gdzie oprócz wyrobów z kamienia naturalnego, zaproponowano również parapety z konglomeratu oraz spieku.

Cięcie pod wymiar

Możliwość wycięcia parapetów pod wymiar to wyjątkowa zaleta, która ułatwia budowę domu. Parapety granitowe zamawiane są pod konkretny wymiar, a ich cięcie następuje z dokładnością nawet do trzech milimetrów. Dzięki temu nie trzeba już zastanawiać się, czy zakupiony materiał wystarczy na wszystkie parapety i czy kamień uda się przeciąć.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.