Skip to main content

Szafa do przedpokoju - odpowiedni mebel we właściwym miejscu

Dodaj komentarz

Przedpokój to przestrzeń, którą niezwykle trudno zagospodarować. Z jednej strony to wizytówka domu, gdyż wchodzący często pierwsze wrażenie opiera na wyglądzie pomieszczenia. Z drugiej strony, to część niezwykle przydatna, a zarazem praktyczna. To tutaj musi znaleźć się miejsce dla butów i wierzchniej odzieży. Ta mała przestrzeń musi być wykorzystana funkcjonalnie. I choć zastosowanie nowoczesnych aranżacji jest w tym w przypadku niezwykle trudne, pewne rozwiązania warto wprowadzić, by przedpokój spełniał powierzoną mu rolę.

Przedpokój od strony praktycznej

W przedpokoju musi panować funkcjonalizm i wygoda. To tutaj znajdzie się miejsce dla wszelkiego rodzaju szafek, regałów, wiszących półek i schowków na buty. Dzięki takim rozwiązaniom możliwe jest utrzymanie porządku, a przechowywanie odzieży wierzchniej i obuwia nie sprawia większych trudności. Urządzając mieszkanie wiele osób zastanawia się, jakie meble powinny znaleźć się w korytarzu? W tym przypadku warto postawić przede wszystkim na pojemność, dzięki której możliwe będzie zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni. Wykorzystanie każdego zakamarka to pomysł, który umożliwi przechowywanie wielu niezbędnych przedmiotów i ubrań. To właśnie odpowiednia szafa będzie najlepszym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie możliwe jest jej bezpieczne ustawienie w przestrzeni korytarza.

O prywatnej garderobie marzy chyba każda pani domu. Niestety, w większości mieszkań nie ma możliwości wydzielenia specjalnej przestrzeni, aby ją zorganizować. Dlatego też warto zainwestować w szafę, spełniającą wiele funkcji. Zdecydowanie łatwiej zaaranżować duży, ustawny przedpokój. W takiej sytuacji można wybrać sporych rozmiarów mebel, cechujący się stylem i elegancją. Jest on często wyposażony w lustro, pozwalające na uzyskanie odbicia całej sylwetki. W mniejszych pomieszczeniach powinien znaleźć się mebel wąski, aczkolwiek wysoki, aby w pełni wykorzystać jego możliwości. Wysoka szafa nie tylko pomieści więcej rzeczy, ale też będzie miała mniejszą powierzchnię, której jedynym zadaniem jest gromadzenie warstwy kurzu.

Jeśli poszukujesz funkcjonalnej, a zarazem stylowej szafy do przedpokoju, zapoznaj się z artykułem "Jak wybrać szafę do przedpokoju?" na blogu firmy Komandor Kraków. To właśnie tutaj dowiesz się, jakie meble wybrać, aby nadać pomieszczeniom wyjątkowego charakteru i odpowiedzieć zarazem na praktyczne zapotrzebowania domowników. O jakości produktów świadczy całe grono zadowolonych klientów i satysfakcja, wyrażana w najlepszych opiniach. Owocnych zakupów!

Szafa w przedpokoju – nowoczesne aranżacje przestrzeni

Idealnym rozwiązaniem w nowoczesnych aranżacjach przedpokoju jest szafa, zajmująca całą ścianę pomieszczenia. Sprawdzi się ona najlepiej w średnich korytarzach. Duże pole do popisu stwarzają tutaj palety dostępnych barw, zastosowane zdobienia i style, jak np. modernistyczny, rustykalny czy skandynawski. Wszystkie te czynniki zależą od indywidualnych gustów i preferencji mieszkańców. Ważne jest natomiast, aby wybrana szafa pomieściła garderobę przynajmniej z jednego sezonu. Dodatkowym uzupełnieniem może być lustro, nadające pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Lustro umieszczone w szafie to nie tylko ozdoba, ale również oszczędność przestrzeni. Nie trzeba bowiem stawiać kolejnego mebla, by móc przejrzeć się przed wyjściem do pracy czy na spotkanie. Zwolennicy praktycznych rozwiązań powinni postawić na lustra srebrne, które nie zakłamują odbicia. Z kolei grafitowa lub brązowa tafla urozmaici przedpokój, nadając mu fantazyjnego wyglądu.

Magazyn dla domowników

Szafa to swoisty magazyn, w którym domownicy trzymają niezbędne przedmioty – koce, przybory do butów, deski do prasowania, sprzęt AGD i miotły. Dlatego też warto zadbać o różnorodne akcesoria, dzięki którym mebel zyska na praktyczności. Uporządkowaniu rzeczy sprzyjają różnego rodzaju szuflady, pokrowce i organizery. To niewielki wydatek, który znacznie ułatwia utrzymanie porządku zarówno w szafie, jak i w pozostałych pomieszczeniach. Dzięki odrobinie wyobraźni i racjonalnym dodatkom, można zorganizować przestrzeń tak, by pomieściła ona odzież, buty i sprzęty, niezbędne w każdym domu i mieszkaniu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.