Skip to main content

Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest ściśle powiązane z koniecznością załatwiania wielu spraw rachunkowych. Jeżeli nie chcemy załatwiać rachunkowości na własną rękę w naszej firmie, to możemy to zlecić do biura rachunkowego, które kompleksowo zajmie się dla nas przygotowaniem wszystkiego, co jest związane z rachunkowością. Obecnie na rynku istnieje naprawdę wiele różnych biur rachunkowych, które przedstawiają swoim klientom rozmaite oferty. Jeżeli nie masz odpowiedniej wiedzy na temat biur rachunkowych, to w tym artykule postaramy się podpowiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiednie biuro rachunkowe.

Biuro księgowe Bydgoszcz

Podstawowe aspekty, które należy sprawdzić

Przede wszystkim na początku należy sprawdzić, czy dane biuro rachunkowe posiada odpowiednie certyfikaty oraz zezwolenia na prowadzenie tego typu działalności. Działanie w obszarze rachunkowości jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem, dlatego lepiej, aby było wykonywane przez osoby doświadczone i profesjonalne w tym co robią. Obecnie nie jest wymagane, aby dana osoba pracująca w biurze rachunkowym posiadała certyfikat Ministerstwa Finansów. Lepiej jest jednak zdecydować się na skorzystanie z usług, kogoś, kto taki certyfikat posiada. Takie zaświadczenie jest wydawane imiennie, dlatego nawet po wybraniu konkretnego biura, trzeba dopytać czy osoba, której powierzymy nasze sprawy, posiada takie zaświadczenie. Istnieją jeszcze inne certyfikaty, które mogą zaświadczyć o profesjonalizmie w dziedzinie rachunkowości, dlatego warto spytać o posiadane licencje każdego doradcę rachunkowego. Jako przykład profesjonalnego i doświadczonego biura rachunkowego można podać Biuro rachunkowe B&N - Bydgoszcz, znajdujące się przy ul. Jana Karola Chodkiewicza 17 (Tel: 517 459 020). Biuro od lat funkcjonuje na rynku, z sukcesem zyskując zaufanie klientów, dzięki niezwykłemu profesjonalizmowi. 

Ubezpieczenie

Każde biuro rachunkowe działające w naszym kraju musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Warto więc przed podjęciem decyzji sprawdzić, czy dane biuro taką polisę posiada i na jakich zasadach jest wypłacane odszkodowanie w przypadku błędu ze strony biura rachunkowego. Ważne jest również, jakie towarzystwo ubezpieczeniowe udziela polisy, ponieważ musi być ono w stanie wypłacić nam ewentualne odszkodowanie.

Usługi oraz doświadczenie

Nie każde biuro rachunkowe oferuje takie same usługi. Niektóre biura wychodzą bowiem naprzeciw potrzebom klientów, dlatego oferują również rachunkowość podatkową, obsługę kadrowo płacową czy rachunkowość finansowo-zarządczą. Bardzo ważne jest więc, podjęcie decyzji i postanowienie, czego oczekujemy od naszego biura. Warto również sprawdzić, co o danym biurze rachunkowym piszą byli klienci w Internecie. Warto również sprawdzić ile lat na rynku działa już dane biuro. Długo działające biznesy nie tylko posiadają doświadczenie, ale również są bardziej pewne w swoich działaniach, dlatego czasem lepiej więcej zapłacić za usługi doświadczonego biura niż wpakować się w problemy.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Tomasz W. · 1 lat temu
    Wybór biura rachunkowego nie jest prostą rzeczą. Zdążyłem się o tym przekonać przy moim pierwszym biznesie. Teraz gdy jestem już bardziej doświadczony, wiem, na co zwrócić uwagę. Mam profesjonalną księgową i nie muszę o nic się martwić. I to polecam wszystkim, którzy wchodzą w ten świat. Warto trafić na pomocny artykuł jak ten, lub sięgnąć po pomoc kogoś doświadczonego.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Windy powinny być w każdym ośrodku i domu spokojnej starości! Niestety, nie wszędzie można ją ...
Super sprawa, że jest tyle różnych możliwości, jeśli chodzi o kominki. Wcześniej nie słyszałem o ...
Różne modele biżuterii odzwierciedlającej znaki zodiaku można teraz znaleźć na promocji z okazji zamknięcia salonu ...
Kiedy myśli się o powiększaniu biustu, to jakoś od razu przychodzą do głowy implanty. Nie ...
Po odziedziczeniu domu po babci w Bochni stanąłem przed wyzwaniem wymiany starych, wiekowych drzwi. Ten ...