Skip to main content

Leasing samochodu - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Dodaj komentarz

Pomimo tego, że słowo leasing staje się coraz bardziej znane i rozumiane, to jednak w dalszym ciągu spora liczba ludzi nie zdaje sobie sprawy, czym on właściwie jest. Leasing samochodowy to inaczej mówiąc „zakup” auta w kilku spłatach. Osoba, która chce w ten sposób nabyć pojazd, otrzymuje go na czas określony w umowie. Po upływie tego terminu ten, kto wynajmował samochód, może go odkupić za dość niską cenę. Ta forma użytkowania jest dostępna również dla osób prywatnych.

 

Czym jest leasing samochodowy?

Czym konkretnie jest leasing? Najkrócej mówiąc, to umowa cywilno-prawna, która jest zawierana między firmą świadczącą takie usługi a osobą czy firmą użytkującą pojazd. W umowie tej zawarte są wszelkie niezbędne informacje, dotyczące czasu trwania umowy, jej warunki oraz wszelkie z nią związane koszty. Istotną sprawą jest fakt, że w trakcie trwania zawartego porozumienia faktycznym właścicielem samochodu pozostaje firma leasingująca.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Jeśli chodzi o czas trwania umowy, to wiele zależy od możliwości osoby wypożyczającej auto, od indywidualnych preferencji oraz modelu samochodu. Przy podejmowaniu tego typu decyzji trzeba wziąć pod uwagę fundusze, jakimi się dysponuje, gdyż w trakcie rozmów jest sprawdzana zdolność finansowa. Wpływ na wynajem może mieć też okres prowadzenia firmy. Jeśli działalność trwa krócej niż trzy miesiące, prawdopodobnie nie będzie możliwości skorzystania z oferty. W grę wchodzi także pozytywna opinia banku oraz odpowiednia historia kredytowa, którą musi potwierdzić Biuro Informacji Kredytowej.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.