Skip to main content

Branża IT - zawody, które niesie przyszłość

Dodaj komentarz

Jeśli myślałeś, że polska branża IT to przede wszystkim programiści, to bardzo się mylisz. Zgodnie z raportem z 2020 r. programowaniem zajmuje się zaledwie 57% specjalistów IT. Ścieżek do wyboru jest naprawdę wiele, jeśli więc jesteś niezdecydowany, może to być dla Ciebie niemała gratka, aby wejść w świat IT. A potrzeby rynku stale rosną.

W branży IT każdy znajdzie coś dla siebie

Nie wyobrażasz sobie życia bez obecnych technologii? Kochasz wirtualny świat niezliczonych pikseli? Chcesz połączyć pasję z pracą? To się dobrze składa. Być może kariera IT jest właśnie dla Ciebie! Dzisiejszy rynek IT rośnie w zawrotnym tempie - dotyka wszystkie aspekty naszego życia, w końcu trudno wyobrazić sobie życie bez chociażby smartfona. Tak samo wiele osób myśli, że kariera IT wiąże się z nudnym klepaniem kodu i uczenia się skomplikowanego języka programowania. Nic bardziej mylnego. Z roku na rok sektor IT zyskuje coraz to nowe zawody, które nie tak dawno można było znaleźć jedynie w powieściach sci-fi. bI wcale nie musisz mieć przy tym wykształcenia technicznego.

Na początek

Człowiek uczy się całe życie, warto więc zacząć od odpowiedniego kursu, który wprowadzi Cię w podstawy IT. Jest to dobry krok na początek, dzięki niemu będziesz wiedział, czy w ogóle Ci się to spodoba. A co konkretnie? Ścieżek rozwoju jest naprawdę wiele - od testera lub UX designera aż po Juniora programowania. No, chyba że kochasz gry komputerowe. Te na VR również.

W takim wypadku doskonałym wyborem będzie, np. Virtual Reality Engineer. Jeśli liznąłeś już grafikę 3D, C+, Unity lub silnik Unreal, to wielki plus dla Ciebie za cierpliwość. Jaki jeszcze powinieneś być? Przede wszystkim kreatywny, spostrzegawczy, dokładny i dobrze dysponujący czasem.

Spełnij wymagania współczesnego rynku

Niestety, rozwój technologii jest mieczem obosiecznym. Równie wiele powstaje zagrożeń nie tylko dla użytkownika pracującego w zaciszu domowym, ale przede wszystkim dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw. W tym wypadku bezcenni okażą się specjaliści od cyberbezpieczeństwa, którzy swoją wiedzę wykorzystają w dobrym celu.

Zręczne żeglowanie po systemach Unix, Linux i Windows będzie Twoją najpotężniejszą bronią. A jeśli przy tym potrafisz używać różnych języków programowania, to możesz nazywać siebie specjalistą. Oprócz tego osoba, która chce zrobić karierę jako specjalista ds. Cyber Security, powinna doskonale znać język angielski. Mało tego, być spostrzegawcza, cierpliwa i dokładna. Niezbędna okaże się też znajomość matematyki, aby dobrze budować algorytmy i projektować przy tym innowacyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo.

Jesteś już przekonany?

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.