Skip to main content

Pierścionek zaręczynowy z diamentem, rubinem czy szmaragdem? Na jaki kamień się zdecydować?

1 komentarz

Jaki kamień wybrać do pierścionka zaręczynowego? Niepokonany i niezniszczalny diament, który ma przynosić dobrym ludziom radość i szczęście, rubin symbolizujący płomienną miłość oraz pożądanie czy może szmaragd oznaczający głęboką i silną miłość oraz wierność? Sprawdź, jaki kamień pasuje do Ciebie oraz twojej drugiej połówki najbardziej.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem

Jak dokonać wyboru kamienia na pierścionku zaręczynowym?

Kamień jest główną częścią pierścionka zaręczynowego, to on jest pierwszym elementem, którzy rzuca się w oczy. Najczęściej wybierane są diamenty, rubiny, szmaragdy i szafiry, a z kamieni półszlachetnych agat, onyks czy kryształ górski. Szlachetne kamienie występują w naturze rzadziej i są trwalsze, ale charakteryzuje je też wyższa cena.

Dlaczego warto wybrać diament?

Diament jest jednym z najczęściej wybieranym kamieniem na pierścionkach zaręczynowych. Symbolizuje niezniszczalną, wieczną miłość i wróży długie i szczęśliwe małżeństwo. Jest najtwardszym minerałem na całej kuli Ziemskiej, co czyni go również najtrwalszym. Najpopularniejszy szlifem jest szlif brylantowy, uznawany za kunszt sztuki jubilerskiej. Klasyczny pierścionek zaręczynowy z diamentem to najczęściej wybierane rozwiązanie. Warto postawić na niego, jeśli wybranka ceni sobie tradycję i preferuje klasyczne rozwiązania. 

Pierścionki zaręczynowe

Dla kogo odpowiedni będzie rubin?

Pierścionek zaręczynowy z rubinem symbolizuje namiętność, pożądanie, ognistą miłość oraz władzę. Według legend potrafi zmieniać złe nastroje w dobrą energię. Ma przywracać chęci i energię do życia oraz chronić przed nieszczęściem. Z pewnością przez swój czerwony kolor od razu rzuca się w oczy. Jeśli twoja druga połówka jest odważna oraz pewna siebie, z pewnością pokocha ten kamień.

A może szmaragd?

Pierścionek ze szmaragdem kojarzony jest przede wszystkim ze spokojem, stabilnością i bezpieczeństwem. Nazywany jest kamieniem "szczęśliwej miłości". Ma dodawać wewnętrznej siły i pomóc w utrzymywaniu dobrych relacji z partnerem. Dawniej symbolizował piękno i miłość. Charakterystyczny, zielony kolor zdecydowanie oddaje jego spokój, ale jednocześnie ukazuje piękno. Jeśli twoja partnerka poszukuje stabilności, ten kamień będzie odpowiedni dla niej.

Jak ostatecznie dokonać wyboru?

Znając symbolikę kamieni oraz swoją wybrankę, oprócz samego kierowania się wyglądem, jesteś w stanie wybrać pierścionek i nadać zaręczynom dodatkowe znaczenie, dzięki czemu będą jeszcze bardziej wyjątkowe. Pamiętaj, że jest on czymś więcej niż tylko kolejnym akcesorium w garderobie twojej partnerki. Ma on symbolizować waszą miłość, zapowiadać ślub oraz długie, szczęśliwe lata, które są przed wami. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze idealnego pierścionka zaręczynowego, sprawdź stronę https://lodzinscy.eu lub odwiedź Jubilera Łodzińscy CH Serenada przy al. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 41 w Krakowie (Tel: 721 801 845), gdzie doświadczeni specjaliści doradzą Ci, jaki rodzaj pierścionka będzie idealny. Pamiętaj jednak, że przede wszystkim ma on być dopasowany do was, zarówno jeśli chodzi o symbolikę, ale też o sam wygląd czy obróbkę kamienia. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Oliwier Rosiak · 1 lat temu
    Byłem w salonie Łodzińscy przy al. Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego w Krakowie, i muszę powiedzieć, że to była świetna decyzja. Znają się tam na kamieniach i pierścionkach jak nikt inny, i pomogli mi wybrać idealny pierścionek zaręczynowy dla mojej dziewczyny. Byli bardzo cierpliwi i tłumaczyli mi wszystko w prosty sposób, bo ja nie jestem ekspertem w tych sprawach. A na końcu otrzymałem przepiękny pierścionek, który zrobił na mojej dziewczynie niesamowite wrażenie. Więc szczerze polecam salon Łodzińscy każdemu, kto szuka pięknego pierścionka zaręczynowego i chce mieć pewność, że wybiera z najwyższej półki.