Skip to main content

Trendy street style na wiosnę–lato 2022

Dodaj komentarz

Moda na nowo nabiera kolorowych barw i szalonych wzorów! Nadchodzi czas ekspresji - oto trendy street style na sezon wiosna-lato 2022. 

Co nowego w nadchodzącym sezonie?

Ubiegły miesiąc mody dał wyczekiwaną odpowiedź na pytanie, w jakim kierunku będzie rozwijała się moda po pandemii. Trendy na wiosnę-lato 2022 można było obserwować na ulicach Londynu i Nowego Jorku, które pokazały zamiłowanie do warstw. Razem z Londynem i Mediolanem nakreśliły kierunek - płeć nie determinuje mody!

Czas pandemii wpłynął pozytywnie na kreatywność, co również przełożyło się na modę uliczną. Jej nowa definicja to mieszanie całkowicie różnych wzorów, odważne barwy i nieoczywiste połączenia tekstur. Ubiór dyktowany indywidualnym stylem i dopasowany do sylwetki.

Może na dnie Twojej szafy znajdziesz zapomnianą kamizelkę w kratę albo spódnicę z niskim stanem? Wykorzystaj je w nadchodzącym sezonie wiosna-lato 2022, kosztem kupowania nowych ubrań. Poza modnym lookiem zrobisz także coś dobrego dla planety, na której zachodzące zmiany klimatyczne są związane z nadprodukcją.

Trendy street style na wiosnę-lato 2022 zauważone w trakcie miesiąca mody

Ekspresja barw

Czas na odważny dobór kolorów. Projektanci Valentino, a także Raf Simons zmieszali ognistą czerwień z niebieskim, oliwkową zieleń z żółtym, fuksję z kolorem czerwonego wina. Inspirując się domami mody, nie zakładaj po raz kolejny białej koszulki do ulubionych cytrusowych spodni. Zamiast bezpiecznego T-shirtu, włóż różową koszulę lub pistacjowy top.

Moda dla każdego

Miesiąc mody dał wyraz tolerancji dla tożsamości płciowej. Sukienki, buty na obcasach czy krótkie topy mogą nosić wszyscy, niezależnie od płci.

Zabawa wzorem

Standardowe połączenie dominującego wzoru ze stonowanym tłem przechodzi do lamusa. Uczestnicy pokazów mody stawiali na połączenia ulubionych wzorów i odważnych nadruków, niezależnie od ich ilości.

Nieoczywiste połączenie garderoby

Zastanawiasz się, czy założyć spódnicę, czy spodnie? Już nie musisz! Projektanci miesiąca mody postawili na zamierzone zmieszanie tych części garderoby, wprowadzając równocześnie małą dawkę humoru.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.