Skip to main content

Bezpieczna i szybka sprzedaż używanego samochodu

Dodaj komentarz

Wielu osobom zależy na szybkiej i bezpiecznej sprzedaży swojego samochodu. Sprzedaż auta używanego na własną rękę za pomocą serwisu sprzedażowego to trudny i złożony proces. Oddanie samochodu do komisu jest natomiast zazwyczaj mało opłacalne. Z pomocą przychodzą skupy samochodów używanych, które oferują bardzo szybką sprzedaż w bezpiecznych warunkach. Zazwyczaj cena za samochód w takim skupie jest bardzo atrakcyjna, biorąc pod uwagę, jak sprawnie może przebiec transakcja. W tym artykule podpowiadamy, jak szybko i bezpiecznie można sprzedać samochód używany.

Czym jest i jak działa skup aut?

Skupy samochodów często są źle kojarzone ze względu na stereotypy, jakie krążą na temat komisów samochodowych. Trzeba wyraźnie zaznaczyć, ze skup aut to nie komis. Komisy działają na zasadzie pośrednictwa, natomiast skupy aut są bezpośrednimi nabywcami samochodów od swoich klientów. Pieniądze często trafiają do nas natychmiastowo, a sama transakcja zazwyczaj jest zawierana jeszcze tego samego dnia, co pierwszy kontakt ze skupem. W godnej polecanie firmie, jaką jest skup aut Maków Mazowiecki, klienci mogą liczyć, na ekspresową wycenę i bardzo korzystne warunki sprzedaży. Wszystkie czynności są zawierane zgodnie z prawem, a pracownicy skupu dodatkowo pomagają w załatwieniu wszystkich formalności.

Jak przebiega sprzedaż auta używanego w skupie?

Wszystko zaczyna się od skontaktowania ze skupem. Zazwyczaj można to zrobić telefoniczne oraz za pomocą formularza internetowego. Po pierwszym skontaktowaniu umawiamy się na bezpłatną wycenę, która może się odbyć jeszcze tego samego dnia. Bo tym, jak obie strony dojdą do porozumienia w sprawie ceny, sporządzana jest umowa kupna-sprzedaży. Zazwyczaj zapłata przekazywana jest natychmiastowo w formie gotówki do ręki lub w formie przelewu. Na sam koniec pracownicy skupu odbierają za nas za darmo samochód i przechodzą do załatwienia wszelkich formalności prawnych.

Kiedy warto sprzedać samochód do skupu?

Wiele osób decyduje się na sprzedaż samochodu przy pomocy portali internetowych. Jest to jednak sposób pochłaniający duża ilość czasu, który raczej przeznaczony jest dla osób mających pojęcie o motoryzacji. Lepszym rozwiązaniem dla osób niemających odpowiedniej wiedzy są skupy samochodów. Transakcje przebiegają w takich miejscach szybko i bezpiecznie. Wycena wykonywana przez pracowników skupu, jest zazwyczaj bardzo uczciwa i zgodna z rzeczywistym staniem pojazdu. Takie rozwiązanie jest też przeznaczone dla właścicieli samochodów starych lub uszkodzonych, które ciężko sprzedać na własną rękę. Skupy chętnie takie samochody odkupują za dużo korzystniejszą cenę, niż firmy zajmujące się złomowaniem pojazdów. Podsumowując, sprzedaż auta w skupie, to proste i korzystne rozwiażanie.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.