Skip to main content

Jak odświeżyć tapicerkę samochodową?

Dodaj komentarz

Brudna tapicerka w samochodzie powoduje niesamowity dyskomfort. Niezależnie od materiału, z jakiego została wykonana, trzeba co jakiś czas ją pielęgnować, aby zachowała estetyczny wygląd. Często, aby uzyskać świeży wygląd tapicerki samochodowej, swoje auto należy powierzyć profesjonaliście. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów, które skutecznie pozwalają zadbać o wygląd tapicerki samochodowej.

renowacja mebli tapicerowanych

Podstawy czyszczenia tapicerki

Tapicerka samochodowa traci swój estetyczny wygląd nie tylko wskutek uszkodzeń mechanicznych, ale również przez nieodpowiednią pielęgnację. Jeżeli nie będziemy regularnie jej czyścić, to zabrudzenia spowodują nieodwracalne skutki. Bardzo ważna jest w tym wszystkim systematyczność, gdyż tapicerka ma bardzo często kontakt z elementami, które mogą prowadzić do jej zniszczenia. Na uszkodzenia narażone nie są tylko fotele, ale także boczki drzwi, zagłówki, wykładziny pod fotelami i w bagażniku. Nie możemy o nich zapominać podczas pielęgnacji.

Odkurzanie tapicerki

Regularnie powinniśmy odkurzać tapicerkę samochodową, gdyż jest to szybka czynność, która skutecznie zbiera większe zabrudzenia. Odkurzanie powinno być wykonywane przed każdym praniem. Dobrze by odkurzacz wykorzystywany do tego zadania miał dużą siłę ssania i odpowiednie końcówki, które umożliwią dotarcie do zakamarków wnętrza pojazdu. Przed przystąpieniem do odkurzania warto wytrzepać wszystkie dywaniki. Odkurzamy przestrzeń pod dywanikami, fotele, żaglówki, boczki oraz bagażnik

Czyszczenie tapicerki

Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na profesjonalne kosmetyki do tapicerki, to możesz do tego celu użyć kilku domowych produktów, które na pewno posiadasz. Ocet usuwa bardzo dobrze plamy z kawy, herbaty i innych napojów. Talk usuwa tłuste plamy, a sok z cytryny roztocza. Uniwersalnym produktem jest płyn do naczyń, który redukuje różne rodzaje plam. Amoniak z kolei skutecznie usuwa plamy po alkoholu.

Najlepsze efekty uzyskamy jednak, stosując profesjonalne kosmetyki do tapicerki samochodowej. Na rynku jest wiele rozwiązań, do których zaliczają się różne płyny, pianki do czyszczenia, spraye, odżywki oraz balsamy. Należy jednak pamiętać, że takie środki są przeznaczone do różnych materiałów.

Co gdy domowe sposoby zawiodą?

Czasem niestety domowe sposoby zawodzą. Uszkodzenia tapicerki mogą być zbyt poważne, by je samodzielnie usunąć. Warto wtedy oddać samochód to tapicera samochodowego - As-Tap Tapicer Wrocław, który oferuje obszerny wybór materiałów obiciowych od sprawdzonych i renomowanych dostawców. Zajmuje się on profesjonalnie naprawą i odświeżaniem tapicerki samochodowej. Może on dokonać naprawy foteli, zregenerować skórę samochodową, obszyć kierownicę i wymienić podsufitkę. Zakres prac jest wiec bardzo szeroki. Wizyta naszego auta u tapicera może całkowicie odmienić wnętrze naszego samochodu. Ceny takiej usługi wahają się w zależności od wielu czynników. Liczy się rodzaj materiału, zakres prac renowacyjnych, a nawet region, w którym zlecasz pracę.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.