Skip to main content

Wszystko na temat pracy jako kierowca Uber

Dodaj komentarz

W dzisiejszym wpisie postaramy się opisać pracę kierowcy taxi w w firmie Uber. Część z naszych czytelników pewnie zastanawia się jak zostać pracownikiem tego znanego przedsiębiorstwa. Jest kilka informacji, które warto rozważyć przed aplikowaniem na to stanowisko. Jak nawiązać współpracę? Czy warto? Kto może pracować jako taksówkarz? Czy to się opłaca?

 Uber partner Kraków

Kierowca Uber - jakie warunki musi spełniać kandydat na to stanowisko?

Osoba ubiegająca się o pracę jako kierowca Uber musi mieć co najmniej 21 lat oraz posiadać prawo jazdy od co najmniej roku. Ponadto trzeba być właścicielem samochodu, który spełnia ściśle określone warunki, m.in. musi być pięcioosobowy, nie starszy niż 15 lat oraz zapewniać bezpieczeństwo na odpowiednim poziomie. Bardziej szczegółowe informacje znaleźć można w aplikacji, którą należy pobrać w celu realizacji zleceń.

Szczegóły pracy jako kierowca Uber

Najczęstszym zapytaniem jeśli chodzi o pracę jako kierowca Uber odnosi się do możliwych zarobków. To ile zarabia kierowca Ubera zależy to od kilku czynników, np. miasta, ilości przejazdów i klientów oraz liczby przepracowanych godzin. Jednak można przyjąć, że taksówkarz pracujący od 20 do 40 godzin w trakcie tygodnia zarobi ok. 4-5 tysięcy złotych. Analogicznie, praca do 20 godzin tygodniowo to wynagrodzenie w kwocie ok. 2 tysięcy złotych. Prowadzenie taxi będzie więc dobrym wyjściem zarówno dla np. młodego człowieka, który szuka pracy w pełnym wymiarze godzin, jak i osoby starszej, która chce sobie tylko dorobić do emerytury bądź renty. Zarobki trzeba niestety pomniejszyć o koszt paliwa, podatków i koniecznych napraw auta. Kierowca taxi musi być bardzo odpowiedzialną osobą, która rozsądnie zareaguje w trudnej sytuacji. Odpowiada przecież nie tylko za komfort, ale również bezpieczeństwo klienta. Zlecenia są też trudne do przewidzenia, ponieważ pasażer ma prawo zaplanować różną długość trasy. Czasami trwa ona dosłownie kilka minut. Innym razem czas przejazdu będzie dużo dłuższy.

Osoba pracująca dla Ubera jako taksówkarz ma prawo udać się do biura OnlyGo w Krakowie i poprosić o pomoc przy rozliczeniu podatków czy wypełnieniu innych obowiązków prawnych. Szczegółowe informacje na temat współpracy z biurem OnlyGo znajdziesz na stronie https://onlygo.pl/oferta/praca-uber, gdzie dowiesz się, jakie są wymagania do pracy w Uber, którego wspomniana firma jest parnerem. Zaletą takiej pracy jest bardzo elastyczny czas pracy. Tylko od konkretnego pracownika zależy ile godzin w miesiącu spędzi za kierownicą taksówki. Jednego dnia może to być 5 godzin, a innego 10. Wiele osób z pewnością ucieszą wypłaty co tydzień bezpośrednio na konto bankowe.

Działanie aplikacji Uber

Aplikacja ta jest bardzo wygodnym rozwiązaniem zarówno dla klienta, jak i kierowcy taksówki Uber. Aby usługa doszła do skutku, obie strony muszą tylko pobrać ją na swój telefon i się zarejestrować. Potem wystarczy zamówić przejazd przy użyciu smartfona. Nie trzeba szukać numeru, dzwonić i dopytywać o koszt podróży. Wszystkie szczegóły ustala się w aplikacji.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.