Skip to main content

Całoroczne domki mobilne - Miejsce na wypoczynek o każdej porze roku

1 komentarz

Coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych domków wypoczynkowych stają się mobilne domki holenderskie. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu w pięknych okolicznościach. W dalszej części artykułu poznasz wady oraz zalety domków holenderskich, oraz ile taka przyjemność może kosztować.

Domek holenderski całoroczny

Czym są mobilne domki?

Domki mobilne nazywane również holenderskimi były jeszcze do niedawna nieznane w Polsce. Ostatnio się to jednak zmienia i wiele osób wybiera je zamiast tradycyjnych domków murowanych. Charakterystyczne dla domów mobilnych jest to, że posiadają kółka, które umożliwiają ich dowolne przestawianie i przewożenie. Ważne jest jednak, aby nie mylić domków mobilnych z przyczepami campingowymi. Domki mobilne nie podlegają bowiem rejestracji i nie można ich transportować na zasadach transportu przyczep campingowych. Dużą zaletą takich domków jest to, że nie mają bezpośredniego kontaktu z gruntem, dlatego nie jest potrzebne pozwolenie na budowę, ani projekt budowlany. Jedyne co trzeba zrobić, aby postawić taki domek, to należy zgłosić się do Starostwa Powiatowego. Ziemia, na której postawimy domki holenderskie, nie musi być naszą własnością. Może być dzierżawiona, gdyż domek nie jest na stałe związany z gruntem.

Konstrukcja domków holenderskich

Domki mobilne zbudowane są w oparciu o stalową ramę. Na ramie oparta jest cała konstrukcja, do niej są również przymocowane koła służące do transportu. Domki holenderskie posiadają całe wyposażenie niezbędne do funkcjonowania przez cały rok. Wyposażone są we wszystkie wymagane podłączenia do instalacji. Ich łączność wiąże się oczywiście z koniecznością zawarcia odpowiednich umów z dostawcami. Ściany domku mobilnego wykonane są w technologii szkieletowej. Ściany są ocieplone i najczęściej obite blachą, drewnem lub sidingiem. W zależności od materiału na obicie zmienia się cena. Najdroższe są oczywiście domki obite prawdziwym drewnem. Każdy domek wyposażony jest w instalację elektryczną oraz wodno-kanalizacyjną. Wnętrza są najczęściej wykończone drewnem. Posiadają wszystkie zabezpieczenia, aby do środka nie napłynęła wilgoć. Sama rama jest zabezpieczona antykorozyjnie, co gwarantuje jej długowieczność. Domki holenderskie mogą służyć nie tylko jako domki letniskowe. Mogą zostać przystosowane do mieszkania cały rok. Wtedy taki dom posiada grubsze ocieplenie i wbudowane grzejniki.

Popularność domków mobilnych na Słowacji

Całoroczne domki mobilne zyskują swoją popularność z roku na rok nie tylko w Polsce. Zainteresowanie domkami holenderskimi rośnie również na Słowacji. Oferta dla mieszkańców Słowacji dostępna jest na stronie mobilnedomkins.eu, gdzie widnieją nowe oraz używane domki mobilne na sprzedaż. Domki sprowadzane są głównie z Wysp Brytyjskich. 

Ile kosztuje domek holenderski?

O cenie domku mobilnego, decyduje przede wszystkim jego wielkość. Najmniejsze na rynku mają wymiary 9x25m, a największe 4x12m Drugim czynnikiem decydującym o ich cenie jest sposób wykończenia. Najdroższe są domki wykończone drewnianymi deskami. Najtańsze są zaś wykończone przy użyciu sidingu. Wyposażenie dodawane przez producenta również wpływa na cenę. Jego zawartość zależy wyłącznie od potrzeb i upodobań klienta. Domki mobilne są znacznie tańsze od domów murowanych. Są idealnym rozwiązaniem dla osób chcących spędzać wolny czas na pięknie położonej działce, przy zachowaniu rozsądnej i atrakcyjnej ceny.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Darek · 1 miesięcy temu
    WOW! Nie wiedziałem, że domki holenderskie cieszą się taką popularnością, oraz że to takie dobre rozwiązanie np. na działkę wakacyjną! Dzięki za polecenie strony Mobilne Domki NS, chętnie zapoznam się z ich ofertą!🤗