Gdzie w Krakowie zjeść dania kuchni fusion?

Dodaj komentarz

Kuchnia fusion potrafi zaskakiwać, a przy tym dobrze smakować. Znajdziemy w niej dania z każdego regionu świata połączone w ciekawy sposób. Dlatego jest to bardzo ciekawa opcja dla osób poszukujących czegoś nowego w gastronomii. Czym tak naprawdę jest jednak kuchnia fusion i skąd wziął się na nią pomysł. Na to pytanie odpowiedź znajdziecie w dalszej części artykułu. Dowiecie się również gdzie na terenie Krakowa, można spróbować dobrze przyrządzonych dań na zasadach ustalonych przez tę gałąź kuchni.

Restauracja Esterante w hotelu na krakowskim Kazimierzu

Czym jest kuchnia fusion?

Najprościej można powiedzieć, że jest to sposób przyrządzania i serwowania potraw powstały na drodze połączenia różnych przepisów z tradycyjnych kuchni świata. Współcześnie restauracje serwują nam dania pochodzące z różnych regionów. Dzięki temu bez problemów w naszym lokalnym mieście znajdziemy miejsca, w których podane nam zostaną potrawy z Afryki czy Australii. Kuchnia fusion łączy te tradycyjne smaki w jedność. Swoją nazwę zawdzięcza grupie kucharzy, a sama dziedzina gotowania w ten sposób wykształciła się w naturalny sposób i ciężko wskazać kto dokładnie odpowiada za ten pomysł. Kuchnia fusion jest często spotykana również w Polsce. Można jej spróbować w restauracji przynależącej do Hotelu Estera, mieszczącego się przy ul. Estery 6, w Krakowie, którego ofertę można sprawdzić na stronie hotelestera.pl lub pod numerem tel: 12 354 37 77. Szczegóły na temat kuchni serwowanej w restauracji zostały opisane w dalszej części artykułu.

Ludzie wiele lat temu zaczęli masowo poznawać tradycyjne dania z odległych kultur. Wtedy najprawdopodobniej pojawił się pomysł na łączenie smaków, sposobów gotowania i serwowania. Gdy została ona dostrzeżona przez grono kucharzy, to nadano jej tę zjawiskową nazwę i wprowadzono ją do restauracji.

W latach 70. we Francji grupa kucharzy postanowiła otworzyć restaurację serwującą potrawy fusion. Zrywały one z tradycyjnymi konceptami i łączyły ze sobą smaki z najdalszych zakątków świata. Miało to przyciągnąć nowych klientów szukających niebagatelnych smaków. I tak właśnie zwykłe potrawy zaczęły być łączone ze sobą i podawano je w restauracjach.

Gdzie w Krakowie można zjeść dania fusion?

Jeżeli macie ochotę spróbować fantastycznych potraw łączących smaki różnych kultur na terenie Krakowa, to warto, jest odwiedzić hotel Estera. Dlaczego właśnie warto wybrać to miejsce? Znajdująca się w hotelu Restauracja Esterante to pięknie wystrojone wnętrze, w którym można spróbować potraw przygotowanych z wysoką starannością. Kuchnia fusion, jaką można spróbować na terenie tego obiektu łączy ze sobą tradycyjne smaki pochodzące z kuchni polskiej oraz żydowskiej. Jest to specjał przygotowywany tylko w tym miejscu przez szefa kuchni. To wyjątkowe połączenia nawiązujące do tradycji, ale przełamujące je współczesnymi smakami.

Oczywiście oprócz tego restauracja ma w swojej ofercie również inne połączenia w koncepcji fusion. Jest to więc idealne miejsce na spotkania biznesowe oraz towarzyskie. Można tam w pięknej oprawie spróbować nowych smaków połączonych ze sobą w bardzo ciekawy sposób. Do wyboru goście dostają dania z bogatego menu, które zawiera niecodzienne przystawki, zupy, dania główne, sałatki oraz desery. A to wszystko w zaciszu pięknego miejsca położonego na Krakowskim Kazimierzu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.