Top 5 egzotycznych miejsc na świecie, w których warto przywitać Nowy Rok

Powoli zbliża się końcowka roku, a wraz z nią okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i poszukiwanie pomysłu na spędzenie Sylwestra. Okres poświąteczny to świetna okazja, by wyjechać z Polski, zwiedzić nowe miejsca, poznać nowych ludzi - oderwać się od rzeczywistości i w sposób niezwykły przywitać Nowy Rok. Odkryj najlepsze do tego miejsca i daj się porwać energii tych wyjątkowych miejsc.

Powitaj Nowy Rok na Kubie

Na Kubie 1 stycznia to nie tylko Nowy Rok, ale także rocznica wybuchu rewolucji. W dzień poprzedzający to święto, czyli w Sylwestra Kubańczycy rozpoczynają zabawę od uroczystej kolacji. Siadają do niej nie tylko z najbliższą rodziną, ale również przyjaciółmi i sąsiadami. Po zjedzonym posiłku tłumnie bawią się na ulicach wspólnie świętując. Jedną z tradycji praktykowanych w tym rejonie jest wylewanie z balkonów kubłów wody, co ma symbolizować usunięcie wszelkiego zła i zrobienie miejsca na to, co ma dopiero nadejść.

Wyspy Kanaryjskie na Sylwestra

Jest to idealne propozycja zwłaszcza dla miłośników dobrej zabawy do białego rana. W większych nadmorskich miejscowościach organizowane są efektowne pokazy fajerwerków, które są nie lada atrakcją, a najlepsze lokalne kluby zapewniają świetną zabawę.

Sylwester w Meksyku

W kraju tym obchody Sylwestra łączą ze sobą tradycję wraz z nowoczesnością. W miastach organizowane są imprezy masowe, podczas których można pobawić się przy dźwiękach granej na żywo muzyki, a także smacznie zjeść. Pokazy fajerwerków są urozmaicone dodatkowymi atrakcjami, takimi jak lasery czy muzyka.

Spędź Sylwestra w Brazylii

Jedna z największych imprez odbywa się na najpopularniejszej plaży Copacabana. Brazylijczycy cenią sobie tradycje, dlatego również podczas powitania Nowego Roku dbają o to, aby były one kultywowane. Sylwester w tak niesamowitym miejscu będzie spełnieniem marzeń.

Dominikana na Nowy Rok

Huczne obchody Sylwestra połączone są z lokalnymi tradycjami oraz rytuałami. Mieszkańcy Dominikany są bowiem przekonani, że wraz z nadejściem Nowego Roku człowiek otrzymuje nowe szanse i możliwości. Zasiadają wspólnie do kolacji, po której usuwają wszystkie niepotrzebne rzeczy, a o północy otwierają okna, by wszystkie złe duchy opuściły ich domostwo.