Skip to main content

Chirurgiczne odmłodzenie twarzy - plastyka powiek

1 komentarz

Każdy chciałby zachować urodę i młody wygląd jak najdłużej. Z tego powodu stosujemy wiele kosmetyków, zabiegów upiększających oraz regularnie odwiedzamy kosmetyczki i fryzjerów. Czasem zdarza się jednak, że niektóre mankamenty urody są szczególnie uciążliwe, a nawet przestają stanowić problem wyłącznie estetyczny, przeradzając się w problem, który znacznie obniża jakość życia. Jednym z takich kłopotów mogą okazać się opadające powieki - na szczęście jest on łatwy do rozwiązania przy pomocy zabiegu korekcji.

Specjalistyczna Poradnia Chirurgii Estetycznej

Kiedy poddać się zabiegowi korekcji powiek górnych?

Głównym wskazaniem do zabiegu korekcji powiek górnych jest ich opadanie. Jest to sytuacja, która stanowi głównie problem natury estetycznej, sprawia bowiem, że twarz wygląda na starszą niż w rzeczywistości, a samo spojrzenie nabiera smutnego i zmęczonego wyrazu. Dodatkowo, opadające powieki zawężają pole widzenia, utrudniają noszenie okularów, a kiedy powieka obniża się poza linię rzęs, może nawet prowadzić do problemów ze wzrokiem. Ze względu na to, że opadające powieki najczęściej związane są z wiekiem, plastyka powiek najczęściej przeprowadzana jest u osób po 35 roku życia. Zazwyczaj decydują się na niego kobiety, chociaż nie brakuje także mężczyzn, którzy decydują się na zabieg. 

Na czym polega zabieg korekcji powiek górnych?

Zabieg korekcji powiek górnych jest stosunkowo prosty i z tego względu przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Trwa on zaledwie około 60 minut, a podczas tego czasu chirurg nacina skórę w miejscu naturalnego załamania powieki, wycina jej nadmiar, usuwa przepukliny tłuszczowe, modeluje mięsień okrężny oka, a następnie, przy pomocy szwów, zaszywa ranę. Koniecznie należy pamiętać, że przed zabiegiem niezbędne jest wykonanie podstawowych badań krwi, a w przypadku gdy lekarz podejmie decyzję o znieczuleniu ogólnym, również EKG, zdjęcia rentgenowskiego klatki piersiowej, badania ogólnego moczu oraz posiewu z nosa. Więcej na temat plastyki powiek warto zobaczyć na platformie youtube, gdzie można znaleźć rozmowy z ekspertami na temat chirurgii estetycznej. Rzetelnym źródłem informacji będą także artykuły zamieszczane przez doświadczonych specjalistów z zakresu medycyny i chirurgii. 

Postępowanie po zabiegu

W przypadku gdy zastosowano znieczulenie miejscowe, pacjent może opuścić klinikę już godzinę po zabiegu, przy znieczuleniu ogólnym czas ten wydłuża się do jednej doby, rzadziej dwóch. Mogą wystąpić dolegliwości w postaci zasinienia lub obrzęku, jednak większość pacjentów nie zgłasza żadnych powikłań. Najczęściej pacjenci otrzymują zwolnienie lekarskie na jeden lub dwa dni, bowiem po tym okresie są już w stanie wrócić do pracy i normalnie funkcjonować, muszą jednak pamiętać o zgłoszeniu się na zdjęcie szwów po 7 - 10 dniach od zabiegu. Zwykle nie występują żadne powody do niepokoju, do wizyty u lekarza powinna natomiast skłonić gorączka, zaczerwienienie w miejscu rany czy obrzęki utrzymujące się przez dłuższy czas. 

Występowanie blizn

Po zabiegu występuje niewielka blizna, jest ona jednak ukryta w naturalnych fałdach skórnych powieki, przez co jest praktycznie niewidoczna, nawet z bliskiej odległości.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Patrycja G. · 11 miesięcy temu
    Od dłuższego czasu zastanawiam się nad plastyką powiek. Już jako nastolatka miałam problem z opadającymi powiekami — wydaje mi się, że to dziedziczna przypadłość w mojej rodzinie. To schorzenie jest dla mnie nie tylko wadą wizualną, ale również utrudnia mi codzienne funkcjonowanie... Chyba muszę w końcu się zmobilizować i umówić na pierwszą konsultację w poradni.🙂