Skip to main content

Czym jest botoks i jak działa? Obalamy mity na temat botoksu

Dodaj komentarz

Toksyna botulinowa jest znana powszechnie pod nazwa botoks. Jest to preparat odpowiednio przebadany i stosowany w medycynie już od wielu lat. Pomimo tego, wokół botoksu narosło wiele fałszywych informacji, dezorientujących tych, którzy chcieliby spróbować tej innowacyjnej metody. Ich obalenie z pewnością przyczyni się do wzrostu zaufania wobec toksyny botulinowej.

Co to jest botoks?

Botoks to preparat, który pozwala szybko, a zarazem skutecznie poprawić wygląd skóry. To swoisty „eliksir młodości”, wygładzający i rozświetlający naskórek. Jest to możliwe dzięki wstrzyknięciu niewielkiej dawki preparatu w mięsień, który odpowiada za mimikę odpowiedniego fragmentu twarzy. Toksyna botulinowa wykorzystywana jest z powodzeniem nie tylko przy redukcji zmarszczek, ale co potwierdza oferta strony https://www.botoksgdynia.pl/ - również przy leczeniu bruksizmu, nadpotliwości i napięcia mięśniowego.

Najważniejsze fakty związane z botoksem

Fakt 1 – Botoks działa szybko 

To prawda. Efekty zaobserwować można już po kilku dniach. Nic dziwnego, że terapia cieszy się tak dużą popularnością. Trzeba wiedzieć jednak, że kolejne sesje trzeba powtarzać najczęściej po 3, a czasem i po 6 miesiącach. W niektórych przypadkach kolejne wstrzyknięcie botoksu następuje dopiero po upływie roku.

Fakt 2 – Tylko lekarz może aplikować botoks

Podanie toksyny botulinowej jest możliwe tylko przez wykwalifikowanego lekarza. Liczy się tutaj bowiem precyzja i wiedza. Z tego względu warto wybierać miejsca, w których terapia dokonywana jest przez certyfikowanych profesjonalistów, bo tylko oni stanowią podstawę jej sukcesu.

Fakt 3 – Wiek nie jest przeszkodą

Botoks to preparat przebadany i bezpieczny. Dlatego też możliwe jest poddanie się terapii przez osoby w niemalże każdym wieku. Przeciwwskazaniami są na ogół różne schorzenia, a także wykazywane przez pacjentów potrzeby zdrowotne i estetyczne.

Popularne mity związane z botoksem

Mit 1 – Botoks to rodzaj wypełniacza

Zdarza się często, że toksyna botulinowa mylona jest z wypełniaczami, powodującymi niekiedy karykaturalne efekty. Nic bardziej mylnego. Botoks rozluźnia i blokuje mięśnie, odpowiadające za powstawanie zmarszczek. Tym samym wygląd twarzy nie zmienia się, poza faktem, że staje się ona gładka i sprawia wrażenie wypoczętej.

Mit 2 – Botoks to substancja niebezpieczna

Botoks został dokładnie przebadany. To oczyszczone białko, które podawane jest w ściśle określonych ilościach. Warto jednak wybrać odpowiednie miejsce, by mieć pewność, że mamy do czynienia z oryginalnym, certyfikowanym, a przez to w pełni bezpiecznym produktem.

Mit 3 – Botoks powoduje, że twarz wygląda jak maska

Jest to niemożliwe, jeśli toksyna botulinowa zostanie rozprowadzona prawidłowo. Tylko niewłaściwe ilości lub nieprawidłowy sposób przeprowadzenia terapii, może spowodować tego typu zmiany na twarzy.

Toksyna botulinowa jest preparatem bezpiecznym ale również i wysoce skutecznym. Sukces podjętych działań zależy jednak w dużej mierze od specjalistów, którym powierzymy swój wygląd. Dlatego też warto zdecydować się na miejsca sprawdzone, cieszące się dobrą opinią i pracowników posiadających odpowiednie certyfikaty.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.