Skip to main content

Jak przygotować się do blefaroplastyki powiek? Czy są jakieś szczególne wytyczne przed liftingiem powiek?

Skóra z upływem lat traci swoją elastyczność, a pierwsze oznaki jej starzenia się widać w okolicach oczu. Zmienia się kształt powiek, niekiedy ograniczeniu ulega pole widzenia, a twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Z pomocą przychodzi blefaroplastyka, zabieg, który poprawia estetykę twarzy. Oczekujesz doskonałych efektów chirurgicznego liftingu powiek? Zastosuj się do wskazówek lekarza. Przeczytaj, jakie są wytyczne przed zabiegiem i jak się do niego przygotować.

Blefaroplastyka powiek  Klinika Gdańsk

Kiedy warto wykonać lifting powiek?

Blefaroplastykę warto wykonać w przypadku niezadowalającego kształtu i wyglądu powiek. Pomoże pokonać problem opadających powiek, gdy nadmiar skóry lub tłuszczu gromadzącego się na powiekach zaburza prawidłowe widzenie i sprawia, że twarz wydaje się smutna. Wskazaniem są również widoczne cienie i worki pod oczami. Lifiting powiek odmłodzi spojrzenie i przywróci promienny wygląd twarzy. Wykonując blefaroplastyke powiek w Klinice Derm-Estetyka w Gdańsku, możesz liczyć na indywidualne podejście chirurga plastyka, który pozna Twoje oczekiwania i zaproponuje odpowiednią technikę operacji.

Konsultacja lekarska przed zabiegiem — dlaczego jest konieczna?

Blefaroplastyka należy do zabiegów inwazyjnych, dlatego też wymaga kwalifikacji. Dokona jej lekarz podczas wizyty konsultacyjnej. Specjalista określi Twój stan zdrowia. Zapyta o choroby towarzyszące, przyjmowane leki, nałogi i alergie. Przeciwwskazanie do operacji stanowią takie schorzenia jak cukrzyca, nowotwory skóry, depresja, infekcje czy aktywna opryszczka. Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży, w trakcie laktacji i menstruacji. Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz oceni też stan oka i mierzy szerokość szpary powiekowej – wynik poniżej 10 mm oznacza zwykle problemy z widzeniem i jest wskazaniem do zabiegu. Chirurg zadecyduje o sposobie znieczulenia i ustali plan operacji.

Jakie są zalecenia przed i po zabiegu blefaroplastyki powiek?

Jakie badania trzeba wykonać przed liftingiem powiek?

Przed liftingiem powiek trzeba wykonać badanie okulistyczne obejmujące ocenę pola widzenia, ostrości wzroku i pomiar ciśnienia wewnątrz gałkowego. Konieczna jest też ocena funkcjonalności narządu łzowego oka i ogólnego stanu zdrowia. Nie wcześniej niż 2 tygodnie przed datą operacji należy wykonać badania laboratoryjne – morfologię, ocenę funkcji nerek i układu krzepnięcia i badanie moczu. Nieprawidłowe wyniki badań są przeciwwskazaniem do zabiegu. Jeśli rozważasz blefaroplastykę i chcesz się do niej dobrze przygotować, na stronie https://plastykapowiekgdansk.pl/zabieg-na-opadajace-powieki-jak-w-45-min-odjac-sobie-10-lat/ znajdziesz niezbędne informacje.

Jakie są zalecenia ogólne przed zabiegiem?

Na 2-3 tygodnie przed zabiegiem na opadające powieki zrezygnuj z opalania się. W tym samym czasie odstaw alkohol i papierosy – substancje w nich zawarte mogą zaburzać działanie środków znieczulających lub nasilać krwawienie podczas operacji. Rezygnując z używek przed zabiegiem, ograniczysz ryzyko zaburzeń w gojeniu się ran pooperacyjnych. Na tydzień przed liftingiem powiek, po konsultacji z lekarzem, nie przyjmuj leków rozrzedzających krew, niesteroidowych leków przeciwbólowych, preparatów z witaminami i suplementów z czosnkiem. W dzień zabiegu nie nakładaj makijażu i kremu na twarz. Do kliniki przyjdź z osobą towarzyszącą, która odwiezie Cię do domu po operacji.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Amelia · 8 miesięcy temu
    Od lat miałam kompleksy związane z wiotką skórą w okolicach oczu. Na szczęście, po wielu latach zdecydowałam się na zabieg blefaroplastyki. To bardzo ważne, żeby znać wszystkie zalecenia zarówno po jak i przed zabiegiem. Polecam przeczytać artykuł wszystkim, którzy decydują się na zabieg plastyki powiek. 

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Bardzo pomocny artykuł! Przygotowuję własnie mojego 3-letniego syna do pierwszej wizyty u dentysty. Pomysł z ...
Windy powinny być w każdym ośrodku i domu spokojnej starości! Niestety, nie wszędzie można ją ...
Super sprawa, że jest tyle różnych możliwości, jeśli chodzi o kominki. Wcześniej nie słyszałem o ...
Różne modele biżuterii odzwierciedlającej znaki zodiaku można teraz znaleźć na promocji z okazji zamknięcia salonu ...
Kiedy myśli się o powiększaniu biustu, to jakoś od razu przychodzą do głowy implanty. Nie ...