Skip to main content

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Dodaj komentarz

Makijaż permanentny brwi zyskuje sukcesywnie coraz większą popularność. Nic dziwnego, bo pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, który dziś zyskał wyjątkową wartość. Uzyskane w ten sposób efekty w niczym nie odbiegają od naturalnego wyglądu. Sprawdź, na czym polega makijaż permanentny i dla kogo jest przeznaczony.

Makijaż permanentny brwi – na czym polega?

Makijaż permanentny nie ma nic wspólnego z tatuażem, który zostaje na naszej skórze już na zawsze. Podczas zabiegu pigment wprowadzany jest pod warstwę naskórka. Tatuowanie z kolei polega na umieszczeniu pigmentu znacznie głębiej, bo w skórze właściwej. Zanim jednak poddamy się zabiegowi makijażu permanentnego, lingeristka, czyli specjalistka od tego typu zabiegów, dokona pomiarów naszej twarzy, tworząc w ten sposób rysunek brwi. Dopiero po jego akceptacji można przystąpić do właściwej pracy. Barwnik jest wprowadzany pod skórę przy pomocy jednorazowych igieł i wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Korekta ma miejsce po upływie 3 tygodni. Jej celem jest poprawa ostatecznego efektu i jego przedłużenie na kolejne lata.

Makijaż permanentny brwi, powiek czy ust wykonać można w salonie Marta Plawgo w Warszawie (http://www.martaplawgo.pl/warszawa), który specjalizuje się w tego typu usługach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu linergistka potrafi uwydatnić piekno podreślając je odpowiednio dobranym i profesjonalnie wykonanym makijażem. 

natueralne piekno posiadając ogromne doświadczenie sprawia, wygląd kobiet 

Metody wykonywania makijażu permanentnego brwi

Poszczególne metody różnią się uzyskanym efektem. Należą do nich:

  • metoda cieniowania – zdecydowanie najpopularniejsza i najczęściej wybierana. W tym przypadku brwi zostają pokryte jednolitym cieniem. To rozwiązanie dedykowane dla kobiet o gęstych, pełnych brwiach oraz dla tych, które z różnych powodów mają mocno przerzedzone brwi,
  • brwi ombre – metoda sprowadza się do subtelnego przejścia między poszczególnymi kolorami. Do zabiegu zazwyczaj wybiera się dwa kolory pigmentów,
  • metoda piórkowa (microblading) – tutaj pigment nie zostaje umieszczony na całej powierzchni brwi, a jedynie na włoskach. To idealny sposób na podkreślenie naturalnego piękna u tych kobiet, które nie muszą rozważać korekty kształtu brwi.

Przebieg gojenia po makijażu permanentnym brwi

O ile sam zabieg raczej nie wiąże się ze sporym dyskomfortem, o tyle gojenie się brwi może być bardzo nieprzyjemne. Dlatego też warto zastosować się do kilku ważnych zasad. Przede wszystkim należy sięgać po łagodne kosmetyki i omijać brwi przy zmywaniu makijażu. Sam proces mycia twarzy również musi być bardzo delikatny. Umytą twarz lepiej odsączyć w papierowy ręcznik, niż pocierać sztywnym materiałem. Pierwsze strupki pojawią się z pewnością po kilku dniach. Łuszczenie na ogół kończy się po tygodniu od zabiegu. Nigdy nie wolno odrywać strupków samodzielnie, gdyż mogą one odpaść wraz z pigmentem. Proces powrotu do naturalnego wyglądu może wspierać zastosowanie kremu z witaminą E. Po zabiegu brwi są ciemniejsze, czym nie należy się martwić. Dopiero po całkowitym zagojeniu osiągną one bowiem pożądaną barwę.

Opinie o makijażu permanentnym brwi

Makijaż permanentny brwi zyskuje coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, bo pozwala on zaoszczędzić mnóstwo czasu, co w dzisiejszej rzeczywistości jest niezwykle ważne. Każda metoda na uzyskanie perfekcyjnych brwi niesie ze sobą ważne korzyści – np. cieniowanie stanowi odwołanie do klasycznego piękna a ombre czerpie to, co najlepsze z nowoczesnych rozwiązań. W tak bogatej ofercie z pewnością każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Cena makijażu permanentnego brwi

Przeciętny cennik wskazuje, iż koszt makijażu permanentnego brwi to wydatek rzędu 800 zł. Należy jednak wziąć pod uwagę, że efekt utrzymuje się przez kilka lat. Jednak w każdym przypadku warto powierzyć swoją urodę profesjonalistom, bowiem cena zawiera w sobie również doświadczenie! Ceny najprawdopodobniej będą się różnić, w zależności od miejsca, więc należy przeprowadzić najpierw dokładny research i sprawdzić jak wyglądają koszta za tę usługę.  

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.