Skip to main content

Skuteczne sposoby na powiększenie biustu

Kształtne i duże piersi są marzeniem wielu kobiet. Niestety, część kobiet nie została obdarzona tym atutem. Często wywołuje to poczucie niskiej wartości i różne kompleksy. Na szczęście obecna medycyna estetyczna posiada wiele metod, które mogą rozwiązać ten problem. Dzięki powiększeniu piersi kobiety mogą cieszyć się nienagannym biustem. Obecnie stosuje się dwie techniki. Jedna polega na wszczepianiu implantów, a druga polega na przeszczepianiu tkanki tłuszczowej.

Powiększanie biustu w klinice medycyny estetycznej

Kliniki świadczące usługi medycyny estetycznej szczegółowo na swoich stronach internetowych opisują jakie zabiegi można u nich wykonać. Z tego miejsca pacjentki mogą dowiedzieć się, czy dana klinka wykonuje zabiegi powiększania biustu. Strona internetowa zawiera informacje o technice, jaka jest wykorzystywania w danej placówce. Znajdziemy tam również informacje o cenach przeprowadzenia takiego zabiegu. Jeśli interesuje nas powiększanie biustu w Gdyni, zabieg przy wykorzystaniu tkanki tłuszczowej to koszt około 12 tysięcy złotych. Natomiast użycie implantów w znieczuleniu ogólnym z kolei wynosi 13000zł + cena implantu uzależniona od typu 5000zł - 6000zł.

Powiększanie biustu za pomocą tkanki tłuszczowej

Ta metoda używana do powiększania kobiecego biustu jest uważana za najbardziej naturalną. Niestety wykonanie tej metody nie jest możliwe u każdej pacjentki. Z tej metody można znacząco ujędrnić piersi, jednak nie da się ich spektakularnie powiększyć. Aby przeprowadzić zabieg, pacjentka musi posiadać sporą ilość tkanki tłuszczowej w fałdzie brzusznym. Zabieg nie jest możliwi do wykonania u kobiet, które posiadają obwisły i opadający biust lub są szczupłe i mają płaski brzuch.

Metoda ta najlepiej sprawdza się u kobiet posiadających rozmiar miseczki A, B lub C. Zabieg ten ujędrnia piersi, dlatego najczęściej jest wykonywany u kobiet, które utraciły jędrność w wyniku ciąży i karmienia piersią. Również kobiety, które gwałtownie schudły lub posiadają asymetrię piersi, mogą skorzystać z tego rozwiązania. Zabieg nie wymaga hospitalizacji i jest wykonywany przy miejscowym znieczuleniu. Lekarz za pomocą specjalnych środków pobiera z brzucha tkankę tłuszczową, którą następnie rozpuszcza. Później po odpowiedniej obróbce jest ona wstrzykiwana w piersi, a kobieta może wrócić po zabiegu do domu.

Powiększanie piersi za pomocą implantów

Ta metoda może zostać przeprowadzona praktycznie u każdej kobiety. Implanty mogą być wprowadzane na kilka sposobów. Najpopularniejsze i najbezpieczniejsze jest wykonanie nacięcia pod piersią, przez które wprowadzany jest implant. Inne metody są bardziej niebezpieczne i mogą powodować efekty uboczne. Implanty to silikonowe torebki, wypełnione roztworem soli fizjologicznej lub żelem. Mogą przybierać różne kształty i rozmiary. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu ogólnym. Przed operacją należy przeprowadzić kilka podstawowych badań, by wykluczyć przeciwskazania.

Zabieg z użyciem implantów jest dość inwazyjny, dlatego wymaga dłuższej rekonwalescencji. Po samym zabiegu pacjentka musi zostać na przynajmniej dobę w klinice. Po zabiegu występują liczne dolegliwości bólowe. Dlatego zaleca się używanie środków przeciwbólowych i długi odpoczynek. Do normalnej aktywności można powrócić po okresie 2-3 miesięcy od operacji.

Decydując się na powiększenie piersi, warto wybrać renomowaną klinikę medycyny estetycznej i doświadczonego lekarza, który wybierze najbardziej odpowiednią metodę do uzyskania pożądanego efektu zabiegu. Skuteczną i fachową pomoc w tym obszarze oferuje chirurgia plastyczna Derm-Estetyka, znajdująca się ul. Stefana Batorego 7/35, 81-366 Gdynia; Tel: 500 430 484. Gabinet specjalizuje się w tego typu zabiegach i zatrudnia najlepszych specjalistów, którzy mają na uwadze, że nowe piersi powinny być dopasowane do budowy kobiety, a przede wszystkim powinny spełniać jej wyobrażenia o idealnym biuście.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Tadeusz · 4 miesięcy temu
    Kiedy myśli się o powiększaniu biustu, to jakoś od razu przychodzą do głowy implanty. Nie słyszałem wcześniej o opcji użycia do tego tkanki tłuszczowej pacjentki. Rzeczywiście brzmi jak bardziej naturalna opcja.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Bardzo pomocny artykuł! Przygotowuję własnie mojego 3-letniego syna do pierwszej wizyty u dentysty. Pomysł z ...
Windy powinny być w każdym ośrodku i domu spokojnej starości! Niestety, nie wszędzie można ją ...
Super sprawa, że jest tyle różnych możliwości, jeśli chodzi o kominki. Wcześniej nie słyszałem o ...
Różne modele biżuterii odzwierciedlającej znaki zodiaku można teraz znaleźć na promocji z okazji zamknięcia salonu ...
Kiedy myśli się o powiększaniu biustu, to jakoś od razu przychodzą do głowy implanty. Nie ...