Skip to main content

Tatuaż na nadgarstku - co powinieneś o nim wiedzieć

Tatuaż na nadgarstku to obecnie bardzo popularne miejsce. Jest widoczne, gdy ktoś chce się pochwalić nowym projektem, a jednocześnie bardzo łatwo je zakryć. Przed pójściem do studia warto dokładnie zastanowić się nad wzorem oraz wybrać sprawdzonego tatuatora.

Popularne motywy wykorzystywane przy tatuażu na nadgarstku

Osoba, która jest nowa w świecie tatuażu na nadgarstku bardzo często wykorzystuje już gotowe projekty. Rzadko się zdarza, by ktoś pozwalał tatuatorowi na wykonanie swojego wzoru bez wcześniejszej konsultacji.

Symbol lub ikonka

Pierwszym jest zwykle mały tatuaż na nadgarstku, który jest bardzo prosty bardzo prosty. Ludzi wybierają motywy związane ze swoim hobby np. podróżowanie, czytanie, sport. Czasami do popularnego wzoru warto dodać coś osobistego, by projekt stał się bardziej spersonalizowany.

Motyw kwiatowy

Jednym z najpopularniejszych wzorów są kwiaty - tatuaże botaniczne. Te projekty pozwalają na bardzo wiele, część osób decyduje się na prosty, delikatny wzór samych linii. Odważne osoby wolą kolorowe wypełnienie i mocne linie, taki projekt z reguły jest już znacznie większy.

Ptaki i zwierzęta

Linia ptaków biegnąca dookoła nadgarstka wygląda bardzo delikatnie i nie rzuca się w oczy. Niektóre osoby decydują się na zawarcie na swoim tatuażu na nadgarstku swojego pupila albo w postaci ikonki np. łapki, prosty zarys sylwetki inne proszą o odwzorowanie zwierzęcia ze zdjęcia. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia.

Ból przy tatuowaniu nadgarstka

Wszystkie tatuaże bolą niezależnie od miejsca na ciele, jednak każda osoba ma inny prób bólu. Dla niektórych jest to delikatne szczypanie, inni proszą o przerwy by móc chwilę odetchnąć. Tatuaż na nadgarstku zwłaszcza na kości może być szczególnie bolesny, ponieważ pomiędzy skórą a kością nie ma naturalnej bariery ochronnej.

Pomysły na tatuaż

Warto przed udaniem się do tatuatora poszukać inspiracji w internecie. Wato pokazać tej osobie kilka zdjęć by na ich podstawie mogła stworzyć swój własny projekt tatuażu na nadgarstku. Tutaj warto dodać, że nie można przyjść do salonu z gotowym wzorem innego artysty. Niewiele szanowanych salonów zgodzi się na "kradzież" cudzego projektu. Jednak przy dobrej komunikacji z tatuatorem, projekt jest tworzony szybko i jest bardziej personalny.

Symbolika tatuażu

Dla niektórych osób tatuaże na nadgarstku mają znaczenie symboliczne. Jest z nim zwykle związana jakaś personalna historia. Jednak czasami są to po prostu wzory, które komuś się spodobały. To dlatego nie warto pytać każdej napotkanej osoby o znaczenie tatuaży na ciele.

Dbanie o tatuaż

Tatuaż na nadgarstku powinien być odnawiany co 10 lat dlatego, że z biegiem czasu tusz może blednąć. Tatuaż nie powinien być wystawiany na słońce, podczas opalania warto posmarować miejsce kremem z filtrem lub je zakryć.

Podczas wykonywania projektu warto również, przedyskutować z artystą jak projekt będzie się zachowywał z biegiem czasu. Tatuaże na nadgarstku składające się z bardzo cienkich linii mogą się ze sobą zlać albo dużo szybciej zblednąć pozostawiając przerywane miejsca. Czasami warto zmodyfikować projekt by wyglądał on tak samo dobrze, niezależnie od upływu czasu,

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Windy powinny być w każdym ośrodku i domu spokojnej starości! Niestety, nie wszędzie można ją ...
Super sprawa, że jest tyle różnych możliwości, jeśli chodzi o kominki. Wcześniej nie słyszałem o ...
Różne modele biżuterii odzwierciedlającej znaki zodiaku można teraz znaleźć na promocji z okazji zamknięcia salonu ...
Kiedy myśli się o powiększaniu biustu, to jakoś od razu przychodzą do głowy implanty. Nie ...
Po odziedziczeniu domu po babci w Bochni stanąłem przed wyzwaniem wymiany starych, wiekowych drzwi. Ten ...