Skip to main content

Jak rozwiązać konflikt i naprawić relacje z bliską osobą?

Dodaj komentarz

Wchodzenie w związki z płcią przeciwną wynika z ludzkiej natury. Większość ludzi dąży do odnalezienia tzw. drugiej połówki i spędzenia z nią całego życia. Dobry związek zbudowany jest na silnej podstawie bezwarunkowej miłości i czułości oraz obecności ukochanej osoby w każdym niemalże aspekcie naszego życia. Dlatego też znalezienie odpowiedniego partnera nie jest łatwym zadaniem, a droga do szczęśliwej miłości może być wypełniona zawodami, łzami i zniechęceniem, które nie powinno jednak wpływać na osłabienie dążenia do odnalezienia szczęścia.

Beata Gołębiowska - Psychoterapeuta, Psycholog Bydgoszcz

Jak zbudować długotrwały związek?

Znalezienie partnera to dopiero początek budowania wspólnego życia. Plany na przyszłość, zainteresowania oraz zaufanie, to podstawa zdrowej relacji. Planując kolejne lata, zapominamy o trudnościach, które determinowały czas samotności. Stawiamy wyłącznie na to, co jesteśmy w stanie wspólnie zbudować, dzięki łączącemu nas uczuciu. I choć miłość powinna zostać z nami już na zawsze, często zdarza się, że jej płomień nieco przygasa, a kochankowie zaczynają nabierać dystansu w stosunku do siebie. Trwanie w takiej sytuacji może zniszczyć nawet najlepszą relację, dlatego też praca nad sobą jest niezwykle istotnym elementem tworzenia trwałego związku.

Kiedy skorzystać z terapii dla par?

Jak podkreśla Beata Gołębiowska – Psychoterapeuta z Bydgoszczy, nawet błahe z pozoru rzeczy mogą doprowadzić do rozpadu związku, co z kolei negatywnie odbija się na zdrowiu fizycznym i psychicznym samopoczuciu partnerów. Dopiero rozpad relacji bardzo często uwidacznia zalety osób, które jeszcze niedawno tworzyły szczęśliwy związek. Pojawia się tęsknota i samotność, przez którą wiele osób decyduje się powrócić do przerwanej relacji. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest terapia dla par. To oferta dla tych, którzy pomimo dużego uczucia, nie potrafią funkcjonować w parze. W trakcie spotkań ze specjalistą można przepracować wiele aspektów codziennego funkcjonowania, które negatywnie odbijają się na związku, jak np. częste kłótnie czy podział obowiązków we wspólnym gospodarstwie.

Beata Gołębiowska - Psychoterapeuta

Czy wsparcie psychologa dla par jest dobrym rozwiązaniem?

Psycholog z pewnością pomoże odbudować nadszarpnięte zaufanie i naprawić relacje między dwojgiem ludzi, połączonych wspólną przeszłością. Mediatorzy czy terapeuci to grupa specjalistów, którzy nie tylko rozumieją nasze problemy, ale również niosą ogromne wsparcie w ich rozwiązywaniu. Skorzystanie z ich pomocy jest szczególnie istotne w przypadku poczucia osamotnienia czy depresji oraz braku umiejętności poradzenia sobie z odrzuceniem i pustką po odejściu partnera. Tak więc wsparcie psychologa jest niezwykle istotne zarówno w przypadku tych, którzy definitywnie zakończyli relację, choć nie potrafią sobie z tym poradzić, jak i dla tych, którzy postanowili zawalczyć o wspólne szczęście i przyszłość, o której marzyli w pierwszym okresie szczęśliwej, bo wspólnej codzienności.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.