Skip to main content

Jakie nietypowe sporty można uprawiać w Krakowie?

Kraków otwiera cały wachlarz możliwości przed osobami, które nie preferują biernego odpoczynku na salonowej kanapie. To nie tylko popularne sporty, cieszące się nieustannym zainteresowaniem, ale również i te, uznawane za niszowe. Poszukujesz nietypowej formy aktywności fizycznej? Mamy dla ciebie kilka interesujących propozycji!

Czy warto skorzystać z usług trenera personalnego?

Jak zacząć uprawiać sport?

Kraków to idealne miasto zarówno dla osób, których pasjonuje standardowa aktywność fizyczna, jak i dla tych, którzy kierują się w stronę bardziej nietypowych sportów. W obu przypadkach konieczne będzie jednak odpowiednie przygotowanie kondycyjne.

Pomoc w takim przygotowaniu oferuje krakowski trener personalny Michał Zając, którego ofertę sprawdzić możesz pod adresem michalzajac.pl, gdzie wymieniono również zalety ćwiczeń pod czujnym okiem profesjonalisty. Taka forma treningu pozwala przede wszystkim dopasować aktywność do potrzeb klienta. A te mogą być naprawdę zróżnicowane – od ćwiczeń wzmacniających ręce i nogi, co przydaje się podczas wspinaczki, przez sekwencje, zwiększające wytrzymałość w trakcie nurkowania, aż po ogólny trening kondycyjny, który przekłada się na sukcesy w grach zespołowych.

Jak przygotować się do nurkowania?

Nurkowanie czy wspinaczka – jakie możliwości stwarza krakowski Zakrzówek?

Krakowski Zakrzówek to prawdziwy raj dla miłośników nietypowych aktywności fizycznych. Otwiera on cały wachlarz możliwości przed tymi, którzy zechcą wykorzystać potencjał popularnego akwenu wodnego. Największym zainteresowaniem cieszy się tutaj z pewnością:

  • nurkowanie – nic dziwnego, bowiem zbiornik wodny w kamieniołomie w Zakrzówku liczy sobie aż 12 hektarów, a jego głębokość wynosi aż 30 metrów,
  • wspinaczka po wapiennych ścianach, na których wyznaczono aż 50 różnorodnych dróg, w trakcie których można również eksplorować jaskinie o różnym stopniu trudności.

Takie sporty wykonywać można zarówno indywidualnie, jak i w grupach, na co często decydują się lokalne kluby sportowe, oferując wspólną aktywność w rejonie Zakrzówka.

Jak spędzać aktywnie czas w Krakowie?

A może kajaki na Wiśle?

Kraków to jednak nie tylko Zakrzówek, ale również i Wisła, kryjąca w sobie olbrzymi potencjał, wykorzystywany przez fanów aktywnego wypoczynku. Ciekawym pomysłem mogą być wycieczki kajakowe, łączące w jedną całość uprawienie sportu z poznawaniem lokalnych atrakcji turystycznych. Co ważne, po Wiśle można pływać niezależnie od pory roku, choć – ze względu na temperaturę – tego rodzaju aktywność cieszy się największym zainteresowaniem w okresie wiosenno-letnim. Wyznaczone trasy podzielone są ze względu na trudność i długość, dzięki czemu mogą z nich korzystać zarówno amatorzy sportów wodnych, jak i osoby bardziej zaawansowane.

Czy można grać w quadball w Krakowie?

Dlaczego warto grać w quadball?

W Krakowie działa również klub sportowy, którego członkowie pokochali aktywność w nietypowej formie. Mowa tutaj o quadball, czyli grze, łączącej w jedną całość elementy rugby, piłki ręcznej i zbijaka. Co ciekawe, tworzący siedmioosobowe drużyny gracze poruszają się po boisku, trzymając między nogami miotły lub aluminiowe rurki. Rozgrywka sprowadza się natomiast do walki o umieszczenie piłki w bramce przeciwnika. Dlaczego warto spróbować tego rodzaju aktywności? Przede wszystkim to:

  • nietypowa gra, pozwalająca atrakcyjnie spędzić wolny czas,
  • sport dla wszystkich, niezależnie od płci,
  • sukcesywnie rozwijająca się społeczność, stale zyskująca nowych członków niemalże na całym świecie.

Na czym polega gra w lacrosse?

Na czym polega Lacrosse?

W Krakowie, oprócz gry w quadball, można również zagrać w lacrosse. To kolejna gra zespołowa, przeznaczona dla osób, lubiących sportową rywalizację. Tym razem jednak piłka w bramce przeciwnika umieszczana jest przy pomocy trójkątnej rakiety, posiadanej przez każdego zawodnika, znajdującego się na boisku. Istota rywalizacji zaczerpnięta została z kultury indiańskiej, zdobywając sobie coraz większą popularność wśród fanów bardziej nietypowych rozgrywek.

Zakończona sukcesem rekrutacja do krakowskiej drużyny pozwala na udział w Polskiej Lidze Lacrosse. Treningi są tutaj prowadzone przez profesjonalnych trenerów z dużym doświadczeniem, choć nie bez znaczenia pozostaje również indywidualne przygotowanie zawodników, tym bardziej że mecz lacrosse wymaga sporo wysiłku i odpowiedniej kondycji.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Windy powinny być w każdym ośrodku i domu spokojnej starości! Niestety, nie wszędzie można ją ...
Super sprawa, że jest tyle różnych możliwości, jeśli chodzi o kominki. Wcześniej nie słyszałem o ...
Różne modele biżuterii odzwierciedlającej znaki zodiaku można teraz znaleźć na promocji z okazji zamknięcia salonu ...
Kiedy myśli się o powiększaniu biustu, to jakoś od razu przychodzą do głowy implanty. Nie ...
Po odziedziczeniu domu po babci w Bochni stanąłem przed wyzwaniem wymiany starych, wiekowych drzwi. Ten ...