Skip to main content

Kiedy udać się do flebologa?

Flebolog to lekarz, który zajmuje się diagnostyką żył oraz leczeniem schorzeń, takich jak np. żylaki, stanowiące problem znacznej części społeczeństwa. Wizyta u tego specjalisty na ogół wynika z nasilenia nieprzyjemnych objawów, które znacząco obniżają jakość codziennego funkcjonowania. Warto jednak umówić się na konsultację znacznie wcześniej, gdy tylko zauważymy pierwsze objawy schorzenia. Kiedy najlepiej skonsultować się z flebologiem? Dowiedz się, jakie są symptomy pojawienia się i rozwoju chorób układu żylnego.

Objawy żylaków

Żylaków nigdy nie można lekceważyć, gdyż ich rozwój niesie ze sobą poważne konsekwencje, zagrażające zdrowiu, a nawet życiu chorego. Schorzenie to cechują charakterystyczny objawy, które ciężko pomylić z innymi dolegliwościami. Pierwszym symptomem narastającego problemu są popękane naczynia i specyficzne pajączki, pojawiające się na nogach. Z czasem tworzą one nieestetyczną sieć sinozielonych lub niebieskich żył, widocznych przez skórę. Objawom tym towarzyszy również obrzęk, ból i uczucie ciężkości, które pojawia się jeszcze zanim będzie można zaobserwować poszerzone żyły. O rozwijającej się chorobie świadczy również wysypka, zaczerwienienie oraz obrzęk, pojawiający się zwłaszcza pod kolanami. Wystąpienie tych objawów powinno rozbudzić czujność i skłonić do wizyty u flebologa.

Opuchnięte nogi objawem choroby

Opuchnięte nogi to kolejny sygnał choroby ze strony układu żylnego. Najczęściej problem ten nasila się latem. Na skutek wysokiej temperatury w organizmie gromadzi się woda, co stanowi reakcję obronną przed odwodnieniem. Wówczas zaburzony zostaje przepływ krwi, co z kolei objawia się opuchlizną kończyn dolnych. Może być ona jednak objawem niewydolności żylnej. Z problemem tym bardzo często zmagają się osoby ze zbyt dużą wagą, kobiety w ciąży i pacjenci z zaburzeniami hormonalnymi. Opuchnięte nogi świadczyć mogą także o niewydolności nerek, zagrażającej nie tylko zdrowiu, ale i życiu człowieka. Dlatego też warto skonsultować problem z lekarzem flebologiem, który zdiagnozuje przyczynę i pomoże dobrać odpowiednie leczenie, by usunąć problem zanim doprowadzi on do poważnych konsekwencji.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z opisanych powyżej objawów, należy udać się Kliniki Medycyny Estetycznej w Krakowie, w której swoje usługi oferuje lekarz flebolog dr Bartłomiej Juza (https://www.doktorjuza.pl) – doświadczony specjalista, który współpracował ze światowymi autorytetami w dziedzinie flebologii. Lekarz przeprowadzi szczegółowe badanie układu żylnego i dobierze indywidualną terapię.

Kiedy skonsultować się z flebologiem?

Choroby związane z układem żylnym są niezwykle powszechne. Ich konsekwencją mogą być poważne schorzenia, dlatego nigdy nie wolno bagatelizować niepokojących objawów. Na konsultację z flebologiem warto się umówić, gdy:

  • na nogach zauważymy pajączki lub żylaki,
  • zmagamy się z silnymi, przewlekłymi bólami nóg lub ich opuchlizną,
  • nogi zaczynają przybierać sino-czerwony kolor,
  • na skórze zaczynają pojawiać się różnego rodzaju zaczerwienienia lub też otwarte rany.

Z dokładnymi informacjami zarówno na temat chorób układu żylnego zapoznać się można na stronie https://genesisclinic.com.pl/blog/wskazania-do-wizyty-u-lekarza-flebologa/ na której zamieszczono również szereg wskazówek związanych z zabiegami, którym mogą poddać się osoby borykające się z różnego rodzaju dolegliwościami ze strony układu limfatycznego.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Windy powinny być w każdym ośrodku i domu spokojnej starości! Niestety, nie wszędzie można ją ...
Super sprawa, że jest tyle różnych możliwości, jeśli chodzi o kominki. Wcześniej nie słyszałem o ...
Różne modele biżuterii odzwierciedlającej znaki zodiaku można teraz znaleźć na promocji z okazji zamknięcia salonu ...
Kiedy myśli się o powiększaniu biustu, to jakoś od razu przychodzą do głowy implanty. Nie ...
Po odziedziczeniu domu po babci w Bochni stanąłem przed wyzwaniem wymiany starych, wiekowych drzwi. Ten ...