Skip to main content

Kiedy udać się do flebologa?

Dodaj komentarz

Flebolog to lekarz, który zajmuje się diagnostyką żył oraz leczeniem schorzeń, takich jak np. żylaki, stanowiące problem znacznej części społeczeństwa. Wizyta u tego specjalisty na ogół wynika z nasilenia nieprzyjemnych objawów, które znacząco obniżają jakość codziennego funkcjonowania. Warto jednak umówić się na konsultację znacznie wcześniej, gdy tylko zauważymy pierwsze objawy schorzenia. Kiedy najlepiej skonsultować się z flebologiem? Dowiedz się, jakie są symptomy pojawienia się i rozwoju chorób układu żylnego.

Objawy żylaków

Żylaków nigdy nie można lekceważyć, gdyż ich rozwój niesie ze sobą poważne konsekwencje, zagrażające zdrowiu, a nawet życiu chorego. Schorzenie to cechują charakterystyczny objawy, które ciężko pomylić z innymi dolegliwościami. Pierwszym symptomem narastającego problemu są popękane naczynia i specyficzne pajączki, pojawiające się na nogach. Z czasem tworzą one nieestetyczną sieć sinozielonych lub niebieskich żył, widocznych przez skórę. Objawom tym towarzyszy również obrzęk, ból i uczucie ciężkości, które pojawia się jeszcze zanim będzie można zaobserwować poszerzone żyły. O rozwijającej się chorobie świadczy również wysypka, zaczerwienienie oraz obrzęk, pojawiający się zwłaszcza pod kolanami. Wystąpienie tych objawów powinno rozbudzić czujność i skłonić do wizyty u flebologa.

Opuchnięte nogi objawem choroby

Opuchnięte nogi to kolejny sygnał choroby ze strony układu żylnego. Najczęściej problem ten nasila się latem. Na skutek wysokiej temperatury w organizmie gromadzi się woda, co stanowi reakcję obronną przed odwodnieniem. Wówczas zaburzony zostaje przepływ krwi, co z kolei objawia się opuchlizną kończyn dolnych. Może być ona jednak objawem niewydolności żylnej. Z problemem tym bardzo często zmagają się osoby ze zbyt dużą wagą, kobiety w ciąży i pacjenci z zaburzeniami hormonalnymi. Opuchnięte nogi świadczyć mogą także o niewydolności nerek, zagrażającej nie tylko zdrowiu, ale i życiu człowieka. Dlatego też warto skonsultować problem z lekarzem flebologiem, który zdiagnozuje przyczynę i pomoże dobrać odpowiednie leczenie, by usunąć problem zanim doprowadzi on do poważnych konsekwencji.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z opisanych powyżej objawów, należy udać się Kliniki Medycyny Estetycznej w Krakowie, w której swoje usługi oferuje lekarz flebolog dr Bartłomiej Juza (https://www.doktorjuza.pl) – doświadczony specjalista, który współpracował ze światowymi autorytetami w dziedzinie flebologii. Lekarz przeprowadzi szczegółowe badanie układu żylnego i dobierze indywidualną terapię.

Kiedy skonsultować się z flebologiem?

Choroby związane z układem żylnym są niezwykle powszechne. Ich konsekwencją mogą być poważne schorzenia, dlatego nigdy nie wolno bagatelizować niepokojących objawów. Na konsultację z flebologiem warto się umówić, gdy:

  • na nogach zauważymy pajączki lub żylaki,
  • zmagamy się z silnymi, przewlekłymi bólami nóg lub ich opuchlizną,
  • nogi zaczynają przybierać sino-czerwony kolor,
  • na skórze zaczynają pojawiać się różnego rodzaju zaczerwienienia lub też otwarte rany.

Z dokładnymi informacjami zarówno na temat chorób układu żylnego zapoznać się można na stronie https://genesisclinic.com.pl/blog/wskazania-do-wizyty-u-lekarza-flebologa/ na której zamieszczono również szereg wskazówek związanych z zabiegami, którym mogą poddać się osoby borykające się z różnego rodzaju dolegliwościami ze strony układu limfatycznego.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.