Mycie i dezynfekcja – niezbędne dla utrzymania odpowiedniej higieny endoskopów
Endoskopy wpłynęły na rozwój medycyny, a zwłaszcza chirurgii. Dzięki nim możliwe stało się przeprowadzenie badania wnętrza ciała pacjenta, bez konieczności dokonywania skomplikowanych operacji chirurgicznych. Przy pomocy endoskopu możliwe jest zdiagnozowanie problemu i podjęcie dalszych działań leczniczych. Nikogo chyba na zdziwi fakt, że urządzenia te powinny podlegać regularnej dezynfekcji. Służą temu specjalistyczne myjnie endoskopowe, zyskujące coraz większą popularność na rynku urządzeń medycznych.
Przełom technologiczny w chirurgii
Medycyna to dziedzina wiedzy, której rozwój dokonuje się niemalże każdego dnia. Swoistym przełomem było również wynalezienie endoskopu, umożliwiającego badanie wnętrza organizmu człowieka, bez podejmowania w tym celu skomplikowanych interwencji chirurgicznych, powiązanych z wysokim ryzykiem. Endoskopia to bezpieczny, a zarazem bezbolesny sposób przeprowadzania badań. Nic dziwnego, że zyskuje on coraz większą popularność zarówno wśród pacjentów, jak i wśród lekarzy. Aby jednym i drugim zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, ważne jest jednak utrzymanie urządzenia w pełnej sterylności. W tym celu warto postwic na myjnie endoskopowe - serwis obejmuje naprawę i konserwację endoskopów giętkich, jak również sztywnych.
Firma Medipia, której oferta obejmuje serwis endoskopów, znajduje się na wskazanej stronie.
Co to jest endoskopia?
Endoskopia umożliwia diagnostykę schorzeń i przeprowadzenie drobnych zabiegów bez użycia skalpela. Pacjent nie odczuwa skutków ubocznych, a jego rekonwalescencja przebiega wyjątkowo szybko. Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na umieszczeniu w ciele pacjenta endoskopu, czyli niewielkich rozmiarów rurki, zakończonej kamerką. To właśnie dzięki niej możliwe jest rozpoznanie problemu i postawienie właściwej diagnozy.
Czym jest endoskop?
Endoskop jest coraz częściej wykorzystywany we współczesnej medycynie. Dzięki niemu diagnoza jest szybka i w zasadzie bezbolesna. Przy pomocy endoskopu wykonuje się gastroskopię i kolonoskopię. Zarówno po pierwszym, jak i po drugim zabiegu, urządzenie musi zostać dokładnie umyte, a następnie zdezynfekowane. Właśnie w tym celu powstały myjki endoskopowe. Pozwalają one precyzyjnie oczyścić i zdezynfekować endoskop przed kolejnym użyciem.
Jak działają myjnie endoskopowe?
W nowoczesnych myjniach endoskopowych płyn dezynfekujący jest wykorzystywany kilkukrotnie, co powoduje obniżenie kosztów. Dzięki specjalnej funkcji, możliwa jest również regulacja czasu pracy urządzenia. Myjki zapewniają bezpieczeństwo pacjentowi, usuwając nagromadzone na urządzeniu bakterie i zarazki. Najważniejsze informacje wyświetlane są na czytelnym wyświetlaczu. Co więcej, proces dezynfekcji podlega automatycznej dokumentacji. Niektóre urządzenia wyposażone zostały również w specjalną drukarkę, potwierdzającą wydrukiem gotowość endoskopu do pracy.
Profesjonalny serwis myjni endoskopowych i endoskopów
Firma Medipia, której oferta obejmuje profesjonalny serwis endoskopów, znajduje się na wskazanej stronie - to właśnie tutaj znaleźć można wskazówki odnośnie procesu zgłoszenia usterki. Kadra wykwalifikowanych specjalistów podejmuje również szkolenia, mające przybliżyć pracownikom medycznym obsługę i zasady działania poszczególnych urządzeń. To wyjątkowa forma wsparcia, zapewniająca najwyższą jakość usług, które są przeprowadzane w oparciu o funkcjonujące w kraju przepisy o produkcie medycznym i prawa o użytkowaniu produktu medycznego.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Co to jest promise ring?
-
Ranking koncentratorów tlenu - TOP 10 urządzeń
-
Panele fotowoltaiczne a zmienne warunki atmosferyczne
-
Blondynka czy brunetka - który kolor włosów jest atrakcyjniejszy?
-
Top 10 psychologów w Gdyni
Najnowsze wpisy:
-
Hotelowa sala konferencyjna - jak powinna być wyposażona?
-
5 zadań agencji eventowej, o których nie miałeś pojęcia
-
Jak ERP wspiera rozwój firm w różnych sektorach?
-
Pompy ciepła w kieleckich domach jednorodzinnych: Czy to się opłaca?
-
Najpopularniejsze kolory szkła Lacobel w domach i mieszkaniach