Praca nad ciałem receptą na stres - o terapii czaszkowo krzyżowej

Stres jest oznaką organizmu, który próbuje poradzić sobie z napięciem. Pojawia się, gdy jesteśmy zmęczeni, mamy trudny dzień za sobą lub przed sobą, musimy wykonać trudny projekt czy odbyć nieprzyjemną rozmowę z szefem. Powodów może być wiele, warto mieć świadomość, że stres oprócz nieprzyjemnych doznań emocjonalnych objawia się również symptomami somatycznymi. Bóle głowy, brzucha, kołatania serca, zalewające ciało fale gorąca, częste przeziębienia mogą świadczyć o chronicznym przeżywaniu stresu.


Co mogę robić z przeżywanym napięciem?

Pomysłów na walkę ze stresem jest wiele. Warto się nie poddawać i znaleźć złoty środek. Pomocne mogą okazać się medytacje, masaże, sport, basen, sen, odpoczynek, spacery, wykonywanie przyjemnych aktywności, czy hobby na przykład malowanie, słuchanie muzyki, taniec, bieganie, teatr, czy kino. Jednak może okazać się, że wypróbujesz wszystko, co przyjdzie Ci do głowy, ale nie zobaczysz realnych efektów. Bóle głowy, pleców i brzucha będą się nasilać, a ty będziesz tracić nadzieję.

Skąd mam wiedzieć, czy to stres?

Oczywiście, żadnych symptomów cielesnych nie wolno bagatelizować. Wszelkie objawy zawsze trzeba skonsultować ze specjalistą i znaleźć ich przyczynę. Jednak nawet jeżeli znajdziemy powód naszych boleści, to w celu obniżenia odczuwanego napięcia, warto skorzystać z holistycznej metody pracy z ciałem, jaką jest kurs terapii czaszkowo krzyżowej, który pozwoli ona na zrelaksowanie się i osiągnięcie spokojnego stanu ducha. Dzięki temu organizm zregeneruje się o wiele szybciej, a stres odejdzie w zapomnienie. Może okazać się, że terapia czaszkowo-krzyżowa będzie Twoim złotym środkiem.

Na czym polega terapia czaszkowo-krzyżowa?

Terapia czaszkowo-krzyżowa, choć może wydawać się nowoczesnym wynalazkiem, to jest metodą walki ze stresem stosowaną od dawien dawna. Natomiast od pewnego czasu dzięki swojej nadzwyczajnej skuteczności, zaczęła cieszyć się większą popularnością. Wykonana pod okiem specjalisty, może podarować Ci naprawdę świetne efekty. Dedykowana jest osobom, które na co dzień mierzą się z trudnymi emocjami, wspomnieniami, napięciem i stresem. Szczególnie pomocna będzie dla tych, którzy mają problem ze snem i koncentracją. Terapia ta jest rodzajem masażu, który przywraca wewnętrzną równowagę, oddziałując na dolegliwości psychosomatyczne. Decydując się na skorzystanie z terapii czaszkowo-krzyżowej warto udać się do specjalisty, który zajmuje się tym w sposób profesjonalny, tak jak Maja Lesińska, założycielka Natural Flow w Gdańsku.

Stres może wydawać się niegroźny. Jednak jego długotrwałe odczuwanie może spowodować poważne uszczerbki na zdrowiu. Dlatego, jeśli zauważasz u siebie problem tego rodzaju, zacznij działać od razu. Im szybciej pomożesz swojemu ciału się zrelaksować, tym szybciej osiągniesz spokój ducha i prawidłowo funkcjonujący organizm. Terapia czaszkowo-krzyżowa może Ci to ułatwić.

Szkolenie Access Bars

Przykładem zabiegu z nurtu terpii czaszkowo – krzyżowej, znajdującym się w ofercie wspomnianej firmy Natural Flow, przynoszącym niesamowite efekty dla ciała i duszy pacjenta jest szkolenie Access Bars. Prowadzone jest przez samą Maję Lesińską - certyfikowanego terapeutę. Access Bars (https://natural-flow.pl/szkolenia-access-bars/) to energetyczny zabieg, który polega na delikatnym uciskaniu 32 punków na twarzy i szyi pacjenta, który pozwala na rozładowanie kumulujących się w nich negatywnych emocji i złości. Efektem zabiegu z tej serii jest pozbycie się nagromadzonego ciężaru emocjonalnego i odzyskanie kontroli nad swoim życiem.