Suplementy diety – co warto o nich wiedzieć?

Suplementy diety są obecnie powszechnie stosowane przez wiele osób. Niestety, mimo tego nie wszyscy używają ich w odpowiedni sposób, albo nie mają o nich wystarczającej wiedzy. Co więcej, w dalszym ciągu różnica między lekiem a suplementem nie jest dla wszystkich oczywista.

Suplementy a leki– różnice

Podstawowym aspektem odróżniającym lek od suplementu jest fakt braku właściwości leczniczych w przypadku tego drugiego. Leki, w przeciwieństwie do suplementów, zanim zostaną wprowadzone na rynek muszą być dokładnie przebadane oraz wymagają potwierdzenia jakości. Także po wprowadzeniu ich do sprzedaży, muszą być one stale monitorowane.

Suplementy – kiedy są potrzebne?

Suplementy diety, stanowią świetny sposób na uzupełnienie potrzebnych nam witamin, składników mineralnych oraz innych substancji o efekcie odżywczym. Podczas naszego obecnego stylu życia i ogólnodostępnej niezdrowej żywności typu fast food, mogą się okazać one niezbędne.

Jakie suplementy wybierać?

Wybierając suplement diety, musimy zwrócić szczególnie uwagę na jego pochodzenie. W Internecie można się napotkać na wiele reklam zachęcających do kupna suplementów. Jest to bardzo niebezpieczny trend, na który powinniśmy bardzo uważać. Jeśli chcemy mieć pewność, że nie szkodzimy naszemu zdrowiu, powinniśmy kupować suplementy tylko w aptece. Dodatkowo, branie suplementu, powinniśmy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, który pomoże nam się upewnić czy dany suplement jest nieszkodliwy dla naszego zdrowia.

Kiedy już wybraliśmy odpowiedni dla nas suplement diety warto, abyśmy pamiętali, że powinien on stanowić tylko mały ułamek nasz diety. Nigdy nie powinniśmy bagatelizować odpowiedniego odżywiania, które jako w głównej mierze przyczynia się do naszego zdrowia.