Skip to main content

Czym jest alpakoterapia i dla kogo jest przeznaczona?

Czym charakteryzuje się alpakoterapia i dla kogo jest przeznaczona? Kto posiada uprawnienia do prowadzenia alpakoterapii i gdzie szukać rekomendowanych miejsc, w których ofercie znajduje się tego rodzaju terapia? Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu. 

O alpakach

Alpaki to udomowiony gatunek wielbłądowatych. Ich głowy, jak i całe ciało, są smukłe a uszy duże i spiczaste. Alpaki są zwierzętami bardzo towarzyskimi. Ze względu na swój rozmiar alpaka zjada znacznie mniej niż inne zwierzęta. Są roślinożercami, a ich dieta składa się z siana i liści. Bardzo lubią przeżuwać praktycznie wszystko. Alpaki to urodziwe zwierzęta o charakterystycznym temperamencie. Mogą stać się najlepszym przyjacielem człowieka przez swoje towarzyskie usposobienie. Pozwalają człowiekowi się głaskać, karmić, a nawet przytulać. Dzięki temu mogą stać się rewelacyjnym terapeutą. Są bardzo łagodnymi, bystrymi, wrażliwymi zwierzętami.

Czym jest alpakoterapia?

Alpakoterapia jest to dziedzina zooterapii wykorzystywana do leczenia zaburzeń. Zwierzęta swoją obecnością poprawiają nastrój, a wyglądem zdecydowanie wzbudzają sympatię i zaufanie. Ze względu na inteligencję, jaką ich natura obdarzyła, mogą pomagać w terapiach dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów. Samo przebywanie z alpakami i spędzanie z nimi czasu przede wszystkim uspokaja, dodaje pewności siebie, a nawet podwyższa poziom endorfin. Alpakoterapia jest przeznaczona zdecydowanie dla dzieci z zaburzeniami rozwoju i osób dorosłych z problemami społecznymi. Mało kto wie, że alpaki są doskonałymi lekarzami samotnych, lękliwych czy zapracowanych osób. Pozwalają przede wszystkim się wyciszyć i uspokoić skołatane nerwy. Wbrew pozorom działają bardzo kojąco na nasze organizmy. W Polsce funkcjonuje kilkanaście placówek, gdzie prowadzone są zajęcia.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Windy powinny być w każdym ośrodku i domu spokojnej starości! Niestety, nie wszędzie można ją ...
Super sprawa, że jest tyle różnych możliwości, jeśli chodzi o kominki. Wcześniej nie słyszałem o ...
Różne modele biżuterii odzwierciedlającej znaki zodiaku można teraz znaleźć na promocji z okazji zamknięcia salonu ...
Kiedy myśli się o powiększaniu biustu, to jakoś od razu przychodzą do głowy implanty. Nie ...
Po odziedziczeniu domu po babci w Bochni stanąłem przed wyzwaniem wymiany starych, wiekowych drzwi. Ten ...