Skip to main content

Jak sprawnie przeprowadzić firmę w nową lokalizację?

Przeprowadzki są czymś normalnym nie tylko w życiu prywatnym, ale także w pracy. Wiele firm zmienia swoje lokalizacje ze względów ekonomicznych lub logistycznych. Najczęściej swój adres zmieniają firmy opierające się na pracy biurowej, ponieważ ich przeprowadzka nie przysparza wielu problemów i nie wymaga wstrzymywania żadnej produkcji. By zmienić lokalizację szybko i sprawnie niezbędne są odpowiednie przygotowania.

Czy warto zatrudnić firmę przeprowadzkową?

Przeprowadzka samodzielna czy z firmą?

Przede wszystkim ustalić należy, czy przeprowadzka będzie wykonywana z użyciem własnych zasobów firmy, czy też zajmie się nią profesjonalna firma przeprowadzkowa. W przypadku samodzielnego przewożenia rzeczy zadbać należy o odpowiedni samochód, który umożliwi transport bez ryzyka uszkodzeń i bez konieczności dużej ilości kursów między lokalizacjami. Równie ważne jest posiadanie pracowników, którzy mogą zająć się pakowanie, przenoszeniem, a później rozpakowywaniem i podłączaniem wszystkich przedmiotów i urządzeń.

W przypadku skorzystania z usług profesjonalnej firmy nie trzeba się o nic martwić. Zgodnie z informacjami zawartymi na witrynie https://mklogistyka.pl/przeprowadzki-biur-wroclaw/, która uwzględnia atrakcyjną ofertę przeprowadzania biur, przeprowadzki wykonywane przez profesjonalistów są kompleksowe i obejmują zakres od wynoszenia wszystkich przedmiotów, po wnoszenie i ustawianie ich w konkretnym miejscu w punkcie docelowym. Kosztem większych wydatków na przeprowadzce oszczędza się czas i siły swoich pracowników.

Jak przygotować biuro do relokacji?

Przed dokonaniem przeprowadzki należy dokładnie rozplanować nową przestrzeń, by w trakcie przewożenia rzeczy trafiły od razu w odpowiednie miejsca. Istotne jest przeprowadzenie inwentaryzacji rzeczy, które zostaną zabrane. Właściwie spisane przedmioty ułatwiają dopilnowanie, by niczego nie zapomnieć. Opisanie kartonów i innych pojemników we właściwy sposób ułatwia przygotowania do rozpakowania na miejscu. Istotne jest, by w trakcie inwentaryzacji dokładnie sprawdzić stan wszystkich przedmiotów i przy okazji przeprowadzić porządki i segregację, by nie przewozić śmieci i rzeczy kompletnie zbędnych.

Równie ważne jest zabezpieczenie wszystkich przedmiotów przed przeprowadzką, szczególnie rzeczy delikatnych i sprzętu elektronicznego, by nie zostały uszkodzone w czasie transportu. Zalecane jest używanie folii bąbelkowej, rozwijanej gąbki i wypełniaczy, które zminimalizują ryzyko stłuczenia elementów szklanych oraz połamania delikatnych elementów. Sprzęt elektroniczny zawsze powinien być transportowany zgodnie ze wskazaniami producenta, które znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia.

Jak przebiega relokacja firmy?

Co przygotować na miejscu?

Posiadając lokal, do którego zostanie przeniesiona firma, niezbędne jest dostosowanie go w sposób, który umożliwi podjęcie pracy zaraz po przeprowadzce. Do tego celu niezbędne jest przygotowanie całej infrastruktury teleinformatycznej i zadbanie o właściwie rozmieszczoną instalację elektryczną.

Ważne jest też właściwe wyznaczenie miejsc pracy, by po przewiezieniu wszystkich przedmiotów móc od razu ustawić meble w ich docelowych miejscach. Przyspieszy i ułatwi to szybki powrót do pracy, ponieważ zbędne będzie przemeblowywanie z wykorzystaniem sił własnych firmy. Wskazanie miejsc, gdzie mają się znaleźć konkretne pudełka i przedmioty ułatwi też znacząco pracę firmie przeprowadzkowej, co przełoży się na czas całej operacji.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Windy powinny być w każdym ośrodku i domu spokojnej starości! Niestety, nie wszędzie można ją ...
Super sprawa, że jest tyle różnych możliwości, jeśli chodzi o kominki. Wcześniej nie słyszałem o ...
Różne modele biżuterii odzwierciedlającej znaki zodiaku można teraz znaleźć na promocji z okazji zamknięcia salonu ...
Kiedy myśli się o powiększaniu biustu, to jakoś od razu przychodzą do głowy implanty. Nie ...
Po odziedziczeniu domu po babci w Bochni stanąłem przed wyzwaniem wymiany starych, wiekowych drzwi. Ten ...