Jak zabezpieczyć okno przed owadami?

Wraz z poprawą pogody na lepsze i wzrostem temperatury na zewnątrz, wzrasta też ilość owadów, które skutecznie uprzykrzają nam życie. Dom to miejsce, które kojarzy się ze spokojem i odpoczynkiem, dlatego naturalnym jest, że nikt nie chce męczyć się z owadami w domu. Rozwiązaniem przynoszącym najlepszy efekt jest uniemożliwienie owadom przedostania się do środka budynku. Skuteczną metodą w tej walce jest montaż osłon drzwi i okien. Jednym z najpowszechniejszych rozwiązań są moskitiery, czyli gęste siatki montowane w oknach i drzwiach balkonowych. Te w dużej mierze wykonane z włókna szklanego pokrytego polichlorkiem winylu zabezpieczenia, uniemożliwiają, przedostanie się przez nie nawet najmniejszych owadów, np. muszek owocówek.

Producent rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne

Bardzo praktycznym środkiem w walce z niechcianymi owadami są rolety antywłamaniowe. Chronią dom przed owadami, jak również przed rozmaitymi warunkami atmosferycznymi. Stanową doskonałe zabezpieczenie np. przed wiatrem i gradem, ale też pozwalają przyciemnić pomieszczenie w słoneczne dni, dając wytchnienie i ochłodę. Taki rodzaj zabezpieczenia stanowi doskonałą barierę nie tylko dla włamywaczy, ale również mniejszych niechcianych istot, takich jak robaki. Wybierając rolety zewnętrzne, można dobrać ich kolorystykę tak, by współgrała z całością prezencji budynku. Szeroka oferta rolet zewnętrznych widnieje na stronie https://polskierolety.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/, gdzie znajdziesz zdjęcia przykładowych realizacji. Ten wariant ochrony, choć jest stały, można go użytkować tylko w razie konieczności. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla zachowania prywatności domowników przed każdym rodzajem uciążliwych przybyszów z zewnątrz.

Moskitiery mocowane na rzepy

Moskitiery okienne to najpopularniejsza metoda ochrony przed owadami. Przed ich zakupem należy dokonać pomiaru okna. Na stronie https://polskierolety.pl/oferta/moskitiery/opisano, jak poprawnie mierzyć moskitiery. Zabezpieczenie mocowane na rzepy to jedno z najczęściej wybieranych środków walki z owadami. Takie moskitiery są bardzo delikatne, dzięki czemu nie rzucają się w oczy i z daleka pozostają niezauważalne, nie uwłaczając tym samym prezencji okien. Montaż jest banalny, bowiem przyczepia się je do ościeżnicy okna za pomocą wspomnianych rzepów. Są też wszechstronnym rozwiązaniem, ponieważ można przypasować je do okien o rozmaitych wymiarach.

Moskitiery w ramach

Ten wariant zabezpieczeń jest trwalszy. Moskitiery w ramkach mocowane są na stałe lub zmienne sezonowo. Drobna siatka przymocowana jest do drewnianej ramki, bądź wykonanej z aluminium lub PCV. Chcąc mieć takie zabezpieczenie na stałe, można przykręcić moskitierę do ramy okna. Pragnąc ochrony jedynie sezonowo, dobrym wyborem jest montaż przy pomocy taśmy magnetycznej. To drugie rozwiązanie pozwala na sezonowy demontaż moskitiery. Taki rodzaj moskitier proponuje firma Roltex Rolety, mieszcząca się w Świdniku przy ul. Mechanicznej 13 (Tel: 511 118 566). Roltex swoje usługi oferuje głównie w województwie lubelskim. Klienci docenili firmę za nizwykłą precyzję wykonania oraz szeroki zakres usług.

Moskitiery rolowane

Ten rodzaj moskitier jest zbliżony działaniem do rolet tekstylnych. Jest to niezwykle wygodne oraz stabilne rozwiązanie. Po wewnętrznej stronie okna montuje się kasetę z siatką, złożoną z drobnych oczek. Szczotki, które są umocowane do aluminiowych prowadnic bocznych, pozwalają rozwiniętej moskitierze pozostać szczelną. Jest to komfortowe rozwiązanie, ponieważ roletę można łatwo zwinąć, bez demontażu jej.