Skip to main content

Jakie kwiaty cięte kupić zimą? - Odkryj najlepsze odmiany w sezonie zimowym!

Dodaj komentarz

Mogłoby się nam wydawać, że zimowe miesiące to czas, kiedy nasze oczy mogą cieszyć wyłącznie kwiaty doniczkowe. Na szczęście jest to błędne przekonanie. Istnieją bowiem różne wytrzymałe gatunki, które nadają się na kwiaty cięte. Które z nich wybrać, aby nie przepłacać i nie wymieniać zbyt szybko roślin? Wszystko wyjaśni się po przeczytaniu tego tekstu!

kwiaty doniczkowe szczecin

Chryzantemy - idealny bukiet zimowy

Większość osób słysząc o chryzantemach, od razu wyobraża sobie kwiaty na wieniec pogrzebowy. Chociaż rzeczywiście wybierane są na tego typu okazje, to najczęściej pada na odmianę jesienną, a nie jest ona jedyną. Jest jeszcze wiele innych różniących się od siebie przede wszystkim kolorem kwiatów. Ich ubarwienie jest na tyle wyraziste i głębokie, że doskonale prezentują się w wazonach i butonierkach. Dodatkową zaletą chryzantem jest też duża wytrwałość. Jako kwiaty cięte bardzo długo wytrzymają w wodzie. Nie każdy zdaje sobie też sprawę, że niezależnie od odmiany chryzantemy symbolizują lojalność, wsparcie, przyjaźń i radość. Z kolei czerwona oznacza miłość, różowa oddanie, a złota myślenie o kimś bliskim. Dlatego są to bukiety, które nie tylko można przynieść na pogrzeb, ale również podarować na imieniny bądź urodziny.

szczecin kwiaty na telefon

Słoneczniki - ciepły akcent kwiatowy 

Słoneczniki to jedne z najmniej wymagających kwiatów, jeśli chodzi o warunki uprawowe. Zwłaszcza w naszej strefie klimatycznej. Drugim aspektem, który przemawia na ich korzyść, jest stosunkowo niska cena. Oczywiście nie można też zapominać o tym, jak pięknie się prezentują. Rosną wysoko, są dostojne i kojarzą się głównie z czymś radosnym, słonecznym. Mimo że symbolika słoneczników jest dwojaka, to głównie utożsamia się je z radością, zabawą, szczęściem i ciepłem. Z drugiej strony mogą być symbolem pychy, dumy lub niewdzięczności. Są to kwiaty dość wytrzymałe, ale niezbyt dobrze radzą sobie z brakiem wody. Dlatego, jeśli mają postać dłużej, to należy zadbać o ich regularne nawadnianie. Warto mieć też na uwadze, że pozostała, niewypita woda z całą pewnością zostanie zabrudzona, więc do słoneczników lepiej sprawdzą się nieprzezroczyste wazony. Bogatą ofertę kwiatową znaleźć można na stronie: www.kwiaciarniaismena.pl, gdzie zamówić można wyjątkowe kompozycję kwiatowe oraz skorzystać z usług poczty kwiatowej

wiązanki pogrzebowe szczecin

Lilie - symbol szczęścia

Lilie podobnie jak chryzantemy dość często są kojarzone z pogrzebami, a prawda jest taka, że są piękne, dostępne w różnych odmianach i kolorach. Mogą występować także w rozbieżnych rozmiarach. Trzeba jednak przyznać, że większość odmian ma dość specyficzny zapach, który wrażliwym osobom może nieco przeszkadzać. W takiej sytuacji warto wybrać odmiany azjatyckie, ponieważ nie pachną tak silnie. Co ciekawe, lilie symbolizują szczęście, niewinność, chwałę i wstydliwość. W związku z tym doskonale nadają się na podarunek dla bliskiej osoby np. w formie kosza kwiatowego. Lilie dostępne są w Polsce o każdej porze roku, w tym także zimą. W wazonie mogą przetrwać nawet około tygodnia.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.