Skip to main content

Co to jest promise ring?

Dodaj komentarz

Najczęściej określa się go słowami pierścionek przedzaręczynowy, tłumacząc jednak tę frazę dosłownie, promise ring to nic innego, jak pierścionek obietnicy. Nazwa ta wydaje się nawet trafniejsza, ponieważ nie zawsze jego podarowanie wiąże się z późniejszymi zaręczynami. Obietnica, którą składa obdarowujący, może bowiem dotyczyć przyjaźni, lojalności lub wierności. Już w XV w. możemy natknąć się na pierścionku obietnicy z wygrawerowanymi na nich frazami. W ostatniej dekadzie znów stały się modne.

Pierścionek przedzaręczynowy

Kiedy można podarować pierścionek obietnicy?

Oczywiście może być on zapowiedzią późniejszych zaręczyn, potwierdzeniem intencji ofiarującego. Zazwyczaj wtedy jest nieco skromniejszą wersją pierścionka zaręczynowego - nie musi być aż tak okazały. Z tego względu wydaje się dobrym rozwiązaniem dla młodych par "na dorobku", których jeszcze nie stać na diamenty. Takie rozwiązanie jest niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych, gdy pary rozpoczynające dopiero pracę zawodową, są mocno obciążone spłatą kredytu studenckiego. Temat ten został ciekawie przedstawiony na stronie aleploteczki.pl - blogu prezentującym najciekawsze informacje z Polski i ze świata. Promise ring ma znaczenie również dla par, które nie planują w przyszłości ślubu, a wręczenie sobie nawzajem pierścionka jest potwierdzeniem ich zaangażowania w związek i deklaracją wyłączności. Częstą okolicznością podarowania takiego pierścionka jest przyjaźń, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej. Widać tu podobieństwo do innych biżuteryjnych podarunków łączących przyjaciółki, na przykład popularnych kiedyś przywieszek w kształcie podzielonego serduszka. Bywa, że pierścionek oznacza deklarację abstynencji, zarówno od używek typu alkohol czy narkotyki, jak i abstynencji seksualnej.

Promise ring

Jaki zasady określają noszenie pierścionka przedzaręczynowego?

Najważniejsze są obietnice składane przy wręczaniu pierścionka, one określają jego sens i znaczenie. Reszta jest dość umowna, nie tak sztywna, jak w przypadku pierścionków zaręczynowych. Nawet nie musi mieć on formy pierścionka, równie dobrze może być obrączką. Mogą go nosić obie osoby w parze i nie musi wyglądać tak samo, co pozwala na personalizację i idealne dopasowanie do stylu. Można nosić go na serdecznym palcu prawej lub lewej ręki, a nawet na łańcuszku. Przy wręczeniu pierścionka przedzaręczynowego warto pamiętać, że nie należy przyklękać, aby nie doszło do nieporozumienia.

Czy warto podarować partnerce pierścionek przedzaręczynowy?

Zdecydowanie tak, ponieważ daje dużą swobodę wyglądu, potwierdza zaangażowanie partnerów. Więcej na ten temat przedstawiono we wpisie: "Czy warto podarować partnerce pierścionek przedzaręczynowy?", gdzie szczegółowo przytoczony zalety wręczenia pierścionka obietnicy.l Ponadto biżuteria zawsze jest mile widzianym podarunkiem. No może jest jeden minus ;) Zwyczajowo utarło się, że po zerwaniu nie zwraca się promise ring, jak jest to w przypadku pierścionka zaręczynowego. Promise ring to piękny sposób na wyrażenie miłości i oddania w związku.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.