Skip to main content

Co oznaczają poszczególne kolory róż?

Róże są obecne w życiu ludzkości już od wieków. W mitologii były one atrybutami miłości i piękna, towarzysząc Wenus i Afrodycie – boginiom utożsamianym z tymi właśnie uczuciami. Przez kolejne stulecia ich popularność na całym świecie wcale nie zmalała. Pojawiają się one na przeróżnych uroczystościach, uświetniają wzniosłe momenty i często przekazują znacznie więcej, niż najpiękniejsze słowa. Co ciekawe, każdy kolor róż ma inne znaczenie. Poznaj je wszystkie, by wiedzieć, który wybrać!

Co oznacza kolor róż?

Symbolika kolorów róż jest bardzo wymowna. Każdy z nich ma swoje znaczenie, które warto znać, by dopasować kwiat do okazji. Jest to niezwykle istotne, gdy chcemy wyrazić konkretne uczucia – miłość, niewinność czy też przyjacielski stosunek do obdarowanego. Nie zawsze bowiem czerwona róża – zdecydowanie najpopularniejsza ze wszystkich rodzajów – będzie dobrym wyborem.

Czerwona róża – symbolika

W tym przypadku raczej nikt nie powinien mieć wątpliwości. Czerwona róża to symbol miłości i namiętności pomiędzy dwojgiem ludzi, dlatego gdy chcesz podarować bukiet kwiatów ukochanej osobie, idź za radą strony https://www.bukieciarniabazylia.pl i wybierz czerwień, która aż krzyczy „Kocham Cię”. Bukiet skomponowany z czerwonych róż przeznaczony jest na ogół dla ukochanej osoby i jest najlepszym symbolem tego, co kryje się głęboko w sercu. Zastępują cały szereg słów, które mogą wydawać się zbyt infantylne w najpiękniejszych, bo spędzonych razem chwilach. To idealny prezent na wyjątkowe okazje, ale również i doskonały sposób na wyrażenie swoich uczuć na co dzień. Bo przecież kocha się nie tylko w walentynki, Dzień Kobiet i ważne rocznice, ale również i przez pozostałe dni roku. 

Biała róża – symbolika

Z białą różą jest już nieco trudniej. Z reguły stanowi ona symbol niewinności. Nic dziwnego, że to właśnie ten kolor wybierają panny młode do swoich bukietów i wiązanek. Białymi różami przystraja się kościoły, sale weselne i samochody. A wszystko to, by podkreślić czystość przyszłej małżonki i zapewnić szczęśliwą miłość młodej parze. Białe róże symbolizują również pokój, honor i szacunek. To idealny prezent na początek związku, kiedy jeszcze nie do końca wiadomo, w którym kierunku rozwinie się relacja. Taki wybór pozwala zaznaczyć swoje zainteresowanie, bez narzucania się ze swoimi uczuciami.

Różowa róża – symbolika

Róż stanowi kolor pośredni pomiędzy bielą i czerwienią. Tak też bywają odbierane różowe róże. To idealny prezent od osoby, która jest otwarta na kontynuowanie związku, ale za wcześnie jeszcze na otwarte deklarowanie gorącego uczucia. Takie kwiaty bywają często wręczane również osobom, którym chcemy okazać wdzięczność, podziw i uznanie. To doskonały wybór niezależnie od okazji. Nie stanowi on większego zobowiązania, ale podkreśla zainteresowanie i chęć budowania dalszych relacji. Różowe róże doskonale sprawdzą się również jako uświetnienie doniosłych chwil i wyjątkowych momentów, takich jak imieniny, urodziny, dzień mamy czy babć. To uniwersalny, a zarazem wyjątkowy wybór.

Żółta róża – symbolika

Jeszcze kilka lat temu otrzymanie żółtej róży wcale nie było przyjemne. Bukiet z żółtych róż był odbierany jako przeprosiny za zdradę. Dziś na szczęście symbolika tych pięknych kwiatów zaczyna się zmieniać, przez co są one zdecydowanie chętniej wybierane. To bowiem najlepszy prezent dla osoby, z którą pozostajemy w przyjacielskich lub koleżeńskich stosunkach. Możemy podarować je siostrze, koleżance czy szefowej, wywołując uśmiech i poprawiając nawet najgorszy dzień pięknem bukietu z żółtych róż.

Róża herbaciana – symbolika

Herbaciane róże od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, bo to wyjątkowy sposób podkreślenia niezobowiązującej przyjaźni między dwojgiem ludzi i pozytywnych stosunków między pracownikami. Róże w pomarańczowym odcieniu mogą stanowić również symboliczne zaproszenie do dalszego budowania relacji, która dopiero wchodzi w fazę wzajemnego zauroczenia.

Symbolika kolorów róż

Znaczenie poszczególnych kolorów może nieco się różnić w indywidualnym odbiorze. Niemniej jednak podstawowe zasady pozostają niezmienne już od wielu lat. Poszczególne barwy kojarzone są z konkretnymi emocjami i uczuciami, ułatwiając ich wyrażenie i zastępując słowa, które niekiedy trudno wypowiedzieć. Róża to z pewnością wyjątkowy kwiat, który towarzyszy ludziom od wieków i z pewnością zostanie z nami przez wiele kolejnych stuleci.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Windy powinny być w każdym ośrodku i domu spokojnej starości! Niestety, nie wszędzie można ją ...
Super sprawa, że jest tyle różnych możliwości, jeśli chodzi o kominki. Wcześniej nie słyszałem o ...
Różne modele biżuterii odzwierciedlającej znaki zodiaku można teraz znaleźć na promocji z okazji zamknięcia salonu ...
Kiedy myśli się o powiększaniu biustu, to jakoś od razu przychodzą do głowy implanty. Nie ...
Po odziedziczeniu domu po babci w Bochni stanąłem przed wyzwaniem wymiany starych, wiekowych drzwi. Ten ...