Skip to main content

Ślub na plaży - co warto wiedzieć o organizacji ślubu nad morzem?

Cichy szum fal, morska bryza rozwiewająca delikatnie włosy, majestatycznie zachodzący księżyc czy słońce powoli wynurzające się znad tafli bezkresnej wody – znad morza przywozimy same piękne wspomnienia. Dlaczego więc to właśnie tam nie umiejscowić jednego z najpiękniejszych wydarzeń w naszym życiu, jakim bez wątpienia jest wypowiedzenie sakramentalnego „tak” z ukochaną osobą? Ślub na plaży to możliwość, z której korzysta coraz więcej par. Nic dziwnego, bo bajkowa sceneria, jaką tworzy tutaj przyroda, znacznie odbiega od chłodnych i stonowanych pomieszczeń Urzędu Stanu Cywilnego.

Od czego zacząć organizację ślubu na plaży?

Niezależnie od tego, czy planujemy tradycyjną ceremonię, czy też stawiamy na zaskakujące rozwiązania i kreatywne pomysły, takie jak np. ślub na plaży Trójmiasto, należy pamiętać o dwóch podstawowych rzeczach.

Pierwszą z nich jest data ślubu, którą trzeba ustalić zarówno z urzędnikiem, jak i z pracodawcą, udzielającym urlopu na ten wyjątkowy czas. Warto również wziąć pod uwagę pogodę, która lubi być kapryśna, zwłaszcza nad polskim morzem. Planując ślub na plaży, zdecydowanie lepiej wybrać letnie miesiące. Niezależnie jednak, na jaką porę roku się zdecydujemy, alternatywa w przypadku porywistych wiatrów czy ulewnego deszczu zawsze musi być jednak wzięta pod uwagę.

Drugim ważnym aspektem, wymagającym dokładnej analizy, jest miejsce złożenia przysięgi małżeńskiej. Ślub na plaży generuje dodatkowe koszty, z którymi trzeba się liczyć, organizując tego rodzaju uroczystość. Wiadomo jednak, że marzenia są po to, by je realizować, nie warto więc rezygnować z możliwości, która przytrafia się jeden raz w życiu!

Ślub na plaży a formalności

Niestety, nawet organizacja ślubu na plaży wymaga pewnych formalności, które należy spełnić, by móc przypieczętować swoją miłość w tak wyjątkowym miejscu. Poza złożeniem dokumentów, obowiązkowych podczas każdej uroczystości zaślubin, należy m.in. uiścić dodatkową opłatę urzędową, zawierającą w sobie dojazd urzędnika i jego ekwipunek. Kolejnym ważnym krokiem jest znalezienie miejsca, w którym chcielibyśmy usłyszeć przysięgę dozgonnej miłości. Nie może być ono jednak zupełnie przypadkowe. Jeśli właścicielem gruntu jest miasto, młoda para powinna postarać się o zgodę na udostępnienie fragmentu plaży. Jeśli posiada ona natomiast prywatnego właściciela, konieczne będzie spisanie z nim adekwatnej umowy.

Jaką suknię ślubną wybrać na plażę?

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej to już ostatni etap w organizacji wyjątkowej ceremonii. Weselna stylizacja powinna współgrać z bajkową scenerią, tworzoną przez piękno natury. Warto postawić więc na prostotę i subtelny minimalizm. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się tutaj suknie w stylu boho, delikatne koronki i kwiaty, wplecione w upięte włosy. Skromna stylizacja z pewnością podkreśli powagę uroczystości i idealnie skomponuje się z cudami, które Matka Natura stworzyła, by zachwycić wszystkich pięknem przyrody.

Jeśli marzy Ci się ślub na plaży w Trójmieście, warto skorzystać z usług profesjonalnej event plannerki, jaką jest Jagoda Miko (jagodamikoevents.pl), która aktywnie towarzyszy swoim klientom w najważniejszych momentach w ich życiu. Dzięki gromadzonemu od lat doświadczeniu, potrafi ona sprawić, że wyjątkowy dzień nabierze niepowtarzalnego uroku, a marzenia o wyjątkowym ślubie na plaży staną się piękną, bajeczną rzeczywistością.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Windy powinny być w każdym ośrodku i domu spokojnej starości! Niestety, nie wszędzie można ją ...
Super sprawa, że jest tyle różnych możliwości, jeśli chodzi o kominki. Wcześniej nie słyszałem o ...
Różne modele biżuterii odzwierciedlającej znaki zodiaku można teraz znaleźć na promocji z okazji zamknięcia salonu ...
Kiedy myśli się o powiększaniu biustu, to jakoś od razu przychodzą do głowy implanty. Nie ...
Po odziedziczeniu domu po babci w Bochni stanąłem przed wyzwaniem wymiany starych, wiekowych drzwi. Ten ...