Skip to main content

Blondynka czy brunetka - który kolor włosów jest atrakcyjniejszy?

Wiele kobiet zastanawia się jaki kolor włosów jest atrakcyjniejszy dla mężczyzn. Czy większym powodzeniem cieszą się brunetki czy blondynki? Czy w ogóle kolor włosów ma znaczenie? Są pewne teorie na ten temat, ale fakty mówią same za siebie. 

Blondynka czy brunetka - który kolor jest modniejszy?

Jaki kolor włosów u kobiet wolą mężczyźni?

Dawne powiedzenie mówi, że kobiety zakochują się poprzez uszy, a mężczyźni poprzez oczy i faktycznie coś w tym jest. Wśród mężczyzn jeśli chodzi o płeć przeciwną często uwagę zwraca wygląd, a jak wiadomo kolor włosów także ma ogromne znaczenie. W genach jest już zapisane, że jedni mężczyźni preferują blondynki, z kolei drudzy brunetki. Jednak, który z tych kolorów cieszy się większym powodzeniem?

Od dawna istnieje przekonanie, że to blondynki cieszą się większym zainteresowaniem wśród mężczyzn. Psycholodzy badający te kwestie postanowili przeprowadzić wnikliwe badania dotyczące stopnia koloru włosów, a ich wpływ na postrzeganie przez mężczyzn. W badaniu, które zostało przeprowadzone przedstawiono wiele zdjęć blondynek oraz brunetek o różnej długości włosów. Większą popularnością i zainteresowaniem wśród mężczyzn cieszyły się te o jasnym kolorze włosów. Według ankietowanych okazały się one nie tylko bardziej atrakcyjne, ale także mężczyźni uznali je za lepsze kandydatki na partnerkę. 

Jak postrzegamy różne kolory włosów?

Warto także podkreślić, że pojęcie atrakcyjności jest subiektywne i może różnić się w zależności od indywidualnych preferencji. Jednakże istnieją pewne czynniki, które mogą wpływać na sposób, w jaki postrzegamy atrakcyjność różnych kolorów włosów.

Blondynki często kojarzone są z pewnymi cechami, takimi jak uroda i delikatność. Wielu ludzi uważa, że jasne włosy przyciągają wzrok i dodają uroku. Jednak brunetki również mają swoje atuty. Ciemniejszy kolor włosów może wydawać się bardziej tajemniczy i ekskluzywny.

Czy ładniejsza jest blondynka czy brunetka?

Od czego zależy atrakcyjność?

Ważne jest podkreślenie, że atrakcyjność nie zależy tylko od koloru włosów. Wielu czynników może wpływać na to, czy dana osoba jest postrzegana jako atrakcyjna, do takich z pewnością należą:

  • wyraz twarzy,
  • uśmiech,
  • postawa
  • styl ubioru.

Oczywiście, kolor włosów może odgrywać pewną rolę w pierwszym wrażeniu, ale nie stanowi całej definicji atrakcyjności.

Jaki kolor włosów jest najmodniejszy?

Należy również zauważyć, że trendy dotyczące kolorów włosów zmieniają się wraz z upływem czasu. Co jakiś czas modne stają się zarówno jasne, jak i ciemne odcienie. To, co dzisiaj jest uznawane za atrakcyjne, za kilka lat może nie być już takie samo.

Jak można zauważyć atrakcyjność zależy od wielu czynników, nie tylko od koloru włosów, dlatego trudno jest dokonać jednoznacznego wyboru. Chociaż należy dodać, że blondynki stanowią zaledwie 10% populacji - stąd też może wynikać większa popularność tych kobiet w wyżej wymienionym badaniu. Jednak ważne jest, abyśmy tolerowali i doceniali różnorodność, ponieważ to sprawia, że świat jest ciekawszy i barwniejszy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Bardzo pomocny artykuł! Przygotowuję własnie mojego 3-letniego syna do pierwszej wizyty u dentysty. Pomysł z ...
Windy powinny być w każdym ośrodku i domu spokojnej starości! Niestety, nie wszędzie można ją ...
Super sprawa, że jest tyle różnych możliwości, jeśli chodzi o kominki. Wcześniej nie słyszałem o ...
Różne modele biżuterii odzwierciedlającej znaki zodiaku można teraz znaleźć na promocji z okazji zamknięcia salonu ...
Kiedy myśli się o powiększaniu biustu, to jakoś od razu przychodzą do głowy implanty. Nie ...