Skip to main content

Kiedy zdecydować się na dom opieki dla seniora?

Podjęcie decyzji o umieszczeniu bliskiej nam osoby w domu seniora nigdy nie jest łatwe. Z reguły sama starsza osoba nie porusza tego tematu, licząc, że poradzi sobie z postępującymi dolegliwościami i jak najdłużej zachowa sprawność. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie zapewnić seniorowi odpowiednią opiekę. Wpływa na to nie tylko ilość wolnego czasu, ale również odległość miejsc zamieszkania. Nie każdy jest także w stanie wziąć starszą osobę do siebie, by zapewnić jej całodobową opiekę. To właśnie wtedy przychodzą nam z pomocą domy opieki dla osób starszych.

Dom seniora Holi-Care

Kiedy dom opieki dla seniora będzie dobrym rozwiązaniem?

Starsze osoby nie zawsze chcą obciążać swoją rodzinę narastającymi problemami ze zdrowiem i trudnościami w codziennym funkcjonowaniu. Dzisiejsza rzeczywistość wymaga nieustannego bycia w biegu, realizowania wielu zadań zawodowych i obowiązków domowych. Nic dziwnego, że młodsi członkowie rodziny czasem zbyt późno zauważają poważny stan seniorów. Taka sytuacja powoduje z kolei nawarstwianie się kolejnych problemów. Póki jednak senior radzi sobie samodzielnie, nie istnieje konieczność zapewniania mu całodobowej pomocy. Czasem wystarczy tylko zrobić zakupy czy dowieźć osobę starszą na umówioną wcześniej konsultację lekarską, by mogła ona sprawnie funkcjonować na co dzień. Sytuacja komplikuje się, gdy senior zaczyna mieć problemy nawet ze sprawnym poruszaniem się, nie może już skorzystać z toalety i wymaga zakładania pampersów. Dodatkowo nawarstwiające się kłopoty z pamięcią to wyraźny sygnał, że potrzebuje on całodobowej opieki. Niestety, nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Większość członków rodziny ma bowiem dzieci, pracę i ogrom obowiązków, które trudno pogodzić z opieką nad starszą osobą. To właśnie w takich sytuacjach na pomoc przychodzą domy opieki. Jednym z nich jest krakowski Dom Seniora Holi-Care - https://holi-care.pl/dom-seniora-krakow/, gdzie każdy podopieczny może liczyć na najwyższy standard opieki przez całą dobę.

Dom opieki Holi-Care Kraków

Jak wybrać właściwy dom opieki?

Wybór odpowiedniego domu opieki dla seniora nie może być przypadkową decyzją. Warto poświęcić jej nieco czasu, by zdecydować się na najlepsze rozwiązanie. Zanim bliska nam osoba trafi do placówki, należy przeczytać dokładnie wszystkie opinie o wybranym miejscu. Można z nich dowiedzieć się, jak wygląda jakość opieki, jak często odbywają się wizyty lekarskie oraz jak wyglądają procedury, związanie z koniecznością leczenia szpitalnego. Przeglądając poszczególne oferty, należy również zwrócić szczególną uwagę na plan dnia w placówce. Starsze osoby potrzebują bowiem nie tylko opieki medycznej, ale również i rozrywek, dostosowanych do swoich możliwości. Dla przykładu wspomniany już dom opieki Holi-Care zapewnia swoim podopiecznym miejsce, w którym mogą oni realizować swoje pasje i oddawać się ulubionym czynnościom w gronie innych osób.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Filip · 6 miesięcy temu
    Zgadzam się absolutnie, że wybór domu opieki nie jest łatwą decyzją. Trzeba ją podjąć świadomie, po przemyśleniu wszystkich za i przeciw. Warto mieć na względzie wiele rzeczy, a przede wszystkim dobro i warunki do funkcjonowania bliskiej osoby...

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Windy powinny być w każdym ośrodku i domu spokojnej starości! Niestety, nie wszędzie można ją ...
Super sprawa, że jest tyle różnych możliwości, jeśli chodzi o kominki. Wcześniej nie słyszałem o ...
Różne modele biżuterii odzwierciedlającej znaki zodiaku można teraz znaleźć na promocji z okazji zamknięcia salonu ...
Kiedy myśli się o powiększaniu biustu, to jakoś od razu przychodzą do głowy implanty. Nie ...
Po odziedziczeniu domu po babci w Bochni stanąłem przed wyzwaniem wymiany starych, wiekowych drzwi. Ten ...