Ranking koncentratorów tlenu - TOP 10 urządzeń
Zmagasz się z niewydolnością oddechową lub przewleką obturacyjną chorobą płuc? Nawet niewielki wysiłek fizyczny sprawia, że odczuwasz duszność i trudno Ci oddychać? Jeśli nie chcesz rezygnować z codziennej aktywności, rozważ zakup lub wynajem koncentratora tlenu, który pozwoli Ci swobodnie oddychać i znacząco poprawi jakość życia. Zanim wybierzesz model i rodzaj urządzenia - stacjonarny lub przenośny, sprawdź ranking TOP 10 koncentratorów tlenu.
Czym jest koncentrator tlenu?
Koncentratory tlenu to urządzenia z grupy specjalistycznej aparatury tlenowej, pomagającej w dostarczeniu organizmowi niezbędnego do życia tlenu w odpowiedniej ilości. Stanowią bezinwazyjną i skuteczną metodę wspomagającą oddychanie, która może być przeprowadzana w warunkach domowych. Na rynku możemy spotkać się z wieloma rodzajami tych urządzeń. Wspólnie z pracownikiem firmy patronus-med.pl, zajmującej się wypożyczaniem koncentratorów tlenu, przygotowaliśmy zestawienie dziecięciu najlepszych dostępnych urządzeń.
1. Przenośny koncentrator tlenu Airsep Focus
Przenośny koncentrator tlenu Airsep Focus to rozwiązanie dla osób aktywnych. Wyróżnia się niską wagą, dzięki czemu łatwo go przenosić i zabrać w podróż - do samochodu, pociągu lub na pokład samolotu. Urządzenie uruchamia się automatycznie po wykryciu wdechu. Pozwala na pulsacyjne podawanie tlenu przez 1,5 godziny na jednym ładowaniu. Można go ładować tradycyjnie z gniazdka sieciowego lub za pomocą gniazdka zapalniczki samochodowej. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby koncentrator tlenu Airsep Focus używać w warunkach stacjonarnych.
2. Philips Ever Flo
Philips Ever Flo to najlżejszy na rynku stacjonarny koncentrator tlenu do terapii tlenem w domu. Zajmuje niewiele miejsca, więc z powodzeniem można go używać nawet w małych pomieszczeniach. Bez problemu zmieści się w bagażniku samochodowym, a jego przenoszenie ułatwia wygodny uchwyt. Zasilany sieciowo koncentrator tlenu Philips Ever Flo wyróżnia się cichą pracą, wysoką wydajnością i niskim poborem mocy. Posiada alarmy dźwiękowe informujące o braku zasilania i niskim stężeniu tlenu.
3. Przenośny koncentrator tlenu Airsep Freestyle
Przenośny koncentrator tlenu Airsep Freestyle to model dla osób aktywnych i często podróżujących. Z racji wagi nieprzekraczającej 2 kg i dołączonego etui do przenoszenia łatwo jest go transportować. Airsep Freestyle uruchamia się wraz z wdechem i podaje tlen pulsacyjnie. Za zasilanie koncentratora odpowiada zewnętrzny akumulator, który pozwala na pracę nawet do 2 godzin. W skład wyposażenia wchodzi zasilacz wykorzystujący prąd zmienny i osobny do podłączenia do gniazdka samochodowego. Urządzenie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w podróży.
4. Przenośny koncentrator tleny Sequal Eclipse 3
Przenośny koncentrator tlenu Sequal Eclipse 3 nadaje się do użytku stacjonarnego lub ambulatoryjnego. Można go używać w pociągach, autobusach, samolotach i na statkach. Jego przenoszenie ułatwia dopasowany wózek podróżny z teleskopowym uchwytem. Koncentrator tlenu Sequal Eclipse 3 dostarcza ciągły przepływ tlenu lub pracuje w trybie dawki impulsowej z możliwością regulowanego ustawienia jej czułości. Ma wymienną baterię, która pozwala na 5 godzin pracy. Urządzenie można ładować z gniazdka sieciowego lub samochodowego.
5. Invacare Platinum S
Invacare Platinum S to stacjonarny koncentrator tlenu do zastosowania w domu lub w szpitalu. Ze względu na wyjątkowo dobre parametry i wysoką jakość wykonania należy do najchętniej wybieranych koncentratorów tlenu w Polsce. Zapewniając wysoką koncentrację tlenu, pozwala na skuteczną tlenoterapię przez całą dobę. Odznacza się kompaktowymi wymiarami i niskim poziomem głośności. Dzięki zaawansowanym czujnikom koncentrator Invacare Platinum S informuje o problemach z zasilaniem, o zawartości tlenu i poziomie ciśnienia.
6. Invacare Perfecto 2
Szukasz energooszczędnego i cichego urządzenia do terapii tlenem w domu? Wybierz niewielki i ekonomiczny, ale jednocześnie efektywny stacjonarny koncentrator tlenu Invacare Perfecto 2. Wyróżnia go wysoka koncentracja tlenu i możliwość regulacji przepływu tego pierwiastka. Urządzenie Incvacare Perfecto 2 pracuje cicho przez całą dobę. Na wyposażenie tego nowoczesnego koncentratora tlenu składa się alarm dźwiękowy i wizualny, który informuje o problemach z zasilaniem lub ciśnieniem.
7. DeVilbis 525
DeVilbis 525 to stacjonarny koncentrator tlenu dla osób potrzebujących stałej podaży tlenu w warunkach domowych. Umożliwia regulację przepływu tlenu i zapewnia wysokie jego stężenie. Odznacza się cichą pracą i niskim poborem mocy. Łatwe przesuwanie koncentratora DeVilbis 525 umożliwiają 4 kółka i wygodny uchwyt. Dzięki wbudowanym alarmom urządzenie informuje o braku zasilania i niskim poziomie tlenu.
8. Oxy 6000 / Kröber O2
Poszukujesz urządzenia do tlenoterapii klasy premium, którego parametry można dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta? Wybierz stacjonarny koncentrator tlenu Oxy 6000 / Kröber O2 - niezwykle wytrzymały i wygodny w codziennym użytkowaniu. Urządzenie to zapewni Ci komfortową i bezpieczną terapię tlenem w domu. Wyróżnia je niska waga, ciche działanie i energooszczędność. Pracę koncentratora Oxy 6000 / Kröber O2 łatwo jest dopasować do swoich potrzeb, bo pozwala regulować przepływ tlenu od 0,1 do 6 l/min.
9. Przenośny koncentrator tlenu Invacare XPO2
Przenośny koncentrator tlenu Invacare XPO2 sprawdzi się w przypadku stacjonarnej lub przenośnej terapii tlenem. Niska waga i dołączone etui w kształcie torby ułatwiają jego przenoszenie. Koncentrator wykrywa wdech i podaje tlen w trybie pulsacyjnym z możliwością regulacji przepływu tego pierwiastka. Dzięki wydajnej baterii działa nawet 2,5 godziny na jednym ładowaniu. Można go ładować z gniazdka sieciowego lub samochodowego.
10. Przenośny koncentrator tlenu Invacare Solo 2
Przenośny koncentrator tlenu Invacare Solo 2 podaje tlen w trybie pulsacyjnym lub stałym. Nadaje się zarówno do stacjonarnej, jak i do przenośnej tlenoterapii w podróży - w pociągu, samolocie lub w samochodzie. Na wyposażenie urządzenia składa się wózek z uchwytem, który ułatwia jego przenoszenie w dowolne miejsce. Za zasilanie koncentratora tlenu Invacare Solo 2 odpowiada wymienna bateria, gwarantująca do 3 godzin pracy na jednym ładowaniu.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najpopularniejsze wpisy:
-
Co to jest promise ring?
-
Panele fotowoltaiczne a zmienne warunki atmosferyczne
-
Ranking koncentratorów tlenu - TOP 10 urządzeń
-
Blondynka czy brunetka - który kolor włosów jest atrakcyjniejszy?
-
Pierwszy raz przy japońskim stole. Co warto wiedzieć?
Najnowsze wpisy:
-
Dlaczego sprzątanie biura warto powierzyć profesjonalistom?
-
Zabudowa w przedpokoju – na jaki rodzaj szaf postawić?
-
Wybór terapeuty i nurtu terapii – jak podjąć najlepszą decyzję?
-
Jak nie popełnić błędu przy wyborze biura księgowego?
-
Klimatyzacja do mieszkania – jaki klimatyzator wybrać?